En iyi Bekçi Köpeklerinden Belçika Kurdu Özellikleri ve Bakımı

En iyi Bekçi Köpeklerinden Belçika Kurdu Özellikleri ve Bakımı

Belçika Kurdu, belgian malinois veya Belçika çoban köpeği isimleriyle de bilinmektedir.

Belçika Kurdu,belgian malinois veya Belçika çoban köpeği isimleriyle de bilinmektedir. Ağırlıkları erkeklerde 25-30 kilogram, dişilerde 20-25 kilogram arsında değişiklik göstermektedir. Boyları ise erkeklerde 61-66 santimetre, dişilerde 56-61 santimetre aralığındadır. Sağlıklı bir yaşam sürdükleri takdirde 10-12 yıl kadar yaşayabilirler.

İyi yetiştirildiği sürece aktif, zeki, sosyal, koruyucu, tetikte ve sıkı çalışan köpeklerdir. Çalışma enerjileri çok yüksektir. Yaş ilerlese bile bu enerji düşmez. Yüksek avcı güdüsüne sahiptir. Egzersiz ihtiyacı çok fazla duyar. Bu sebeple bahçeli bir evde yaşamlarını çok daha sağlıklı sürdüreceklerdir. Apartman koşullarında da yaşayabilirler fakat her gün dışarı çıkartmalı ve sarf etmesi gereken enerjiyi dışarıda atabilmesi lazım. Aksi takdirde evde atması gereken enerjiyi atamayacaktır.

En iyi Bekçi Köpeklerinden Belçika Kurdu Özellikleri ve Bakımı

Zeki köpekler oldukları için askeri ve polisiye için eğitilmeye yatkınlardır. Bu görevler için kullanılan birden fazlabelgian malinoisvardır. Ayrıca bunların yanı sıra oyunculuk özelliği de vardır ve bu konu hakkında attığı birçok imza vardır. Sinema filmleri ve televizyon dizilerinde görev aldıklarını da görebilirsiniz.

Belçika Kurdu Yavru

Eğer birBelçika kurdusahiplenme düşünceniz var ise bu kesinlikleyavruBelçika kurdu tercihinden yana olmalı. Daha yavru iken sahiplenmelisiniz ki siz alışması daha kolay olsun ve eğitim konusunda temelden sizle beraber eğitim almaya başlayabilsin. Yetişkin bir köpek alırsanız size alışması zaman alabilir fakat yavru alırsanız ilk sahibi siz olacağınızdan çok daha sağlıklı bir bağ kurabilirsiniz.

Yavru Belçika kurdu sahiplenmekonusunda düşünceleriniz varsa bunu sitemiz üzerinden bizlere ulaşarak veya çevrenizdeki barınaklardan bilgi alarak sahiplenebilirsiniz.

Belçika Kurdu Fiyat

Ortalama olaraksatılık Belçika kurdu fiyatları5.000 TL ile 20.000 TL arasında değişiklik göstermektedir. Fiyatların değişiklik gösterme nedenleri köpeğin sağlık durumu, yaşı, rengi, şecere durumu gibi olarak belirlenmiş etkenlerdir.Yavru Belçika köpekleryetişkin köpeklere oranla daha yüksek bir fiyatlandırmaya sahiplerdir.

Belçika Kurdu Siyah

Siyah Belçika kurdurenginden ötürü insanlar tarafından çok fazla tercih edilmektedir. Tek renk siyah oluşları ve tüylerinin parlak görüntüsü göz alıcıdır. Siyahın verdiği asalet ile ayrı bir güzel duruşları vardır.Siyah Belçika kurdu sahiplenmeiçin sitemiz üzerinden veya çevrenizdeki barınaklardan bilgi alabilirsiniz.

Belçika Kurdu Özellikleri

Belçika kurduailesine düşkün ve sahibiyle güçlü bir bağa sahiptir. Diğer yabancı insanlara mesafeli davranırlar. Saldırgan köpek cinsleri arasında yer almazlar fakat tehlike sezdikleri zaman ailesini ve kendini korumak için saldırganlık gösterileri yapabilir. Bekçi köpeği olarak bilinir. Kendisine verilen görevleri yapmak için çabaladığını gözlemleyebilirsiniz.

Çok enerjik ve yerinde duramayan bir köpek olduğu için egzersiz ihtiyacı çok fazladır. Onunla yürüyüşe, koşuya çıkmanız onu çok mutlu edecektir. Oyun oynamayı fazlasıyla sever.

Belçika kurdu çok zeki ve akıllı bir köpektir. Kolay eğitimi ve imza attığı başarılı sonuçlar ile insanları şaşırtır. Dayanıklı, zeki ve güçlü yapısıyla verilen görevleri kolaylıkla yerine getirebilir. İyi eğitilmiş birBelçika kurduaskeriye ve polisiye görevlerinde kullanılmaktadır ve çok başarılı sonuçlar elde etmişlerdir.

Egzersiz ihtiyaçları yeterince iyi karşılandığı sürece apartman şartlarında da yaşayabilir. Ancak köpeğinize iyi bir yaşam vermek istiyorsanız onun için en uygunu bahçeli bir evde yaşamaktır. Her nerde yaşarlarsa yaşasınlar köpeğinize gün içinde ayırdığınız vakit onalr için çok değerlidir.

Belçika Kurdu Nasıl Eğitilir?

Belçika kurdu eğitimiçok kibar ve nazik bir şekilde vermelisiniz. Çünkü kedileri de bu yapıya sahiplerdir. Onlara kızar ve azarlarsanız sizleri dinlemeyecektir, verdiğiniz eğitime karşılık vermediklerini göreceksiniz. Hatta bazen size karşı sert davranışlarda bulunduklarına bile şahitlik edebilirsiniz. Onlarla sevecen yolla çok daha fazla yol katetebilirsiniz. Sizi ne kadar sever ve benimserlerse işiniz o kadar kolay olacaktır. 

Evde bakacaksanız önceliğiniz tuvalet eğitimi olmalı daha sonrasında itaat eğitimlerine başlamalısınız. Fakat tuvalet eğitimi verdikten sonra dışarı çıkarmama gibi bir şey yapmayın çünküBelçika kurduköpeklerinin dışarı çıkıp enerji atmaya ihtiyaçları vardır. Her iki işi de dışarı çıkararak sağlamış olursunuz.

Belçika Kurdu Eğitimi Ne Zaman Başlar?

Belçika kurdu eğitimiyaklaşık 2 aylıkken başlanabilir. Hem zihinsel hem de fiziksel olarak 2 aylıkken eğitime hazır olurlar. Fakat bu kısımda zaman değişikliği gözükebilir. Köpekten köpeğe değişir bazıları erken olgunlaşırken bazıları geç olgunlaşabilir. Ama ortalama süre 2 aylık kendir.

Belçika Kurdu Kulakları Ne Zaman Dikleşir?

Belçika kurdu köpeğinin en belirgin özelliklerinden birisi dik kulaklı oluşudur. 10 aylık olana kadar kulaklarında dikleşme meydana gelebilir. 10 aya kadar hala dikleşmediyse tedirgin olmayın 1 yaşına kadar yani 12 aylık olana kadar kulaklarda dikleşme görülecektir.

Belçika Kurdu Ne Yer?

Belçika kurduyaşına, egzersiz sürelerine ve sağlık durumuna uygun bir biçimde beslenmelidir. Sağlıklı beslenme sürecinde düzenli olarak royal canin, proplan, acana, hills, N&D, gimcat, brit, purina, Felix, brit care gibi mamaların ürettiği yüksek kaliteli köpek mamalarını tüketmeleri önerilir. Maddi durumunuza göre tercih de bulunabilirsiniz.

İLGİLİ HABERLER

Parti başkanına bıçaklı saldırı!

Parti başkanına bıçaklı saldırı!

Ehliyet almak isteyen yandı! Dev zam geliyor

Ehliyet almak isteyen yandı! Dev zam geliyor

Türk Yıldızları'na ait eğitim uçağı düştü

Türk Yıldızları'na ait eğitim uçağı düştü

Zincir marketler hakkında yeni düzenleme

Zincir marketler hakkında yeni düzenleme

İş arayanlar dikkat: Hem eğitim hem maaş veriliyor!

İş arayanlar dikkat: Hem eğitim hem maaş veriliyor!