Mudanya Tatil Rehberi

Mudanya Tatil Rehberi

İnsanlar; zaman zaman farklı yerleri gezip görmek isterler. Siz de aynı düşüncede iseniz tercihiniz kesinlikle Mudanya olmalı!

Mudanya; Bursa'nın en tanınmış ilçeleri arasındadır. Eşsiz tarihinin yanı sıra yeşilin en güzel tonunu barındıran doğası ve zeytin kokusuyla meşhur sokakları ile dikkat çeker.

Bursa'da yaşayan insanlar; tahmin edebileceğiniz gibi yaz aylarında Mudanya'ya gelirler. Burada denize girip serinlemeyi tercih ederler. Mudanya; aynı zamanda diğer şehirlerdeki insanlar için de uygun bir yerdir. Yıl içerisinde çok fazla kişinin ziyaret ettiği Mudanya; bünyesinde bulunan çok sayıdakiMudanya otelleri ile de fark yaratır.

Mudanya Gezilecek Yerler

Mudanya; geçmişten bu yana farklı medeniyetlere ev sahipliği yapmıştır. İlçedeki çok kültürlü havayı hissetmemek mümkün değildir. Siz de tarih kokan sokakları, tertemiz havası ve gören herkesi kendisine hayran bırakan manzarasıyla meşhur Mudanya'yı baştan sona kadar gezmelisiniz.

  • Mütareke Evi Müzesi: Tarih derslerinden aşina olduğumuz üzere TBMM hükümeti 1922 yılındaMudanya Ateşkes Anlaşması'nı imzalamıştır. Mütareke Evi Müzesi; söz konusu anlaşmanın imzalandığı binadır. Çok uzun süreden bu yana müze olarak hizmet verir. O döneme ait belgelere ve fotoğraflara erişmek istiyorsanız bu müzeyi ziyaret etmelisiniz.
  • Tahir Paşa Konağı: Daha önce de ifade ettiğimiz gibi Mudanya tarihi yapıları ile ünlüdür. Tahir Paşa Konağı da bahsettiğimiz tarihi yapılardan birisidir. 18.yy Osmanlı mimarisinin en güzel örneklerinden birisi oluşu dikkat çekicidir.
  • Yıldıztepe:Mudanya gezinizin tadını çıkarmak istiyorsanız yolunuz mutlaka Yıldıztepe'ye düşmeli! En güzel Marmara Denizi manzarasına sahip oluşu ile dikkat çeker. Yıldıztepe; güneşin doğuşunu ve batışını en güzel şekilde izlemek isteyenler tarafından tercih edilir. Bahar ve yaz aylarında çoğu kişinin tercihi olur.
  • Kumyaka: Mudanya ilçesinin en şirin beldeleri arasında yer alır. Harika manzarasının yanı sıra geçmiş dönemlere ait çok sayıda eseri bünyesinde barındırır. Zeytin ve zeytinyağı ile ünlü olduğunu da söylemek gerekir.
  • Tirilye: Mudanya'nın eşsiz güzellikteki yerlerinden birisidir. Bir diğer adı Zeytinbağı olmakla beraber Rumlara ait izler taşır. Rumlardan kalma evleri ve tarihi yapıları ile dikkat çeker. Ayrıca, burada dünyaca ünlü Tirilye zeytini de yetişir.

En İyi Mudanya Otelleri

Mudanya otelleri; kaliteleriyle dikkat çeken seçeneklerdir. Gelin, en iyiMudanya otelleri seçeneklerine yakından bakalım!

  • Blue Mudanya Hotel: Dört yıldızlıMudanya otelleri arasında bulunur. Faaliyetlerine yeni başlamasına rağmen hizmet kalitesiyle popüler olmuştur.
  • Montania Town Hotel Mudanya: Üç yıldızlı olmasına rağmen kaliteli hizmet sunan bir otel olmayı başarmıştır. Her iki feribot terminaline yakın olması ciddi bir avantajdır.
  • Heybeli Hotel Bursa: Hem Bursa merkeze hem de Mudanya'ya yakın oluşuyla dikkat çeker. Mimarisiyle fark yaratır.
  • Mavi Deniz Butik Otel: Mudanyabutik otel arayanlar için en iyi seçenektir. Uygun fiyatlı oluşu ciddi bir avantajdır.

İLGİLİ HABERLER

TOKİ'den erken ödeme indirimi kampanyası!

TOKİ'den erken ödeme indirimi kampanyası!

Tırla otomobil çarpıştı: 4 ölü

Tırla otomobil çarpıştı: 4 ölü

Yangın tüpü bomba gibi patladı

Yangın tüpü bomba gibi patladı

90'lık kardeşleri ölüm bile ayıramadı

90'lık kardeşleri ölüm bile ayıramadı

Staj için gittiği okula başörtülü diye alınmadı

Staj için gittiği okula başörtülü diye alınmadı