İstanbul SEO Hangi Aşamalardan Oluşur? 

İstanbul SEO Hangi Aşamalardan Oluşur

İnternet, hepimizin hayatında çok önemli bir yer tutuyor, bu sebeple aynı konuda hizmet veren birçok web sitesi var. Bu web sitelerinin ön plana çıkması için yapmaları gereken şeylere toplam olarak SEO deniyor.

Firma, deneyimli ve enerjik kadrosuylaistanbul seo konusunda müşterilerine gelişmiş çözümler sunuyor. Firma, her müşterisi için ayrı ayrı sektör bazlı çalışmalar yaparak, müşterisinin trafiğinde hissedilir bir artış meydana gelmesini sağlıyor.

SEO Neden Çok Önemli?

Web sitelerinin görünür olmaları, arama motorları sayesinde oluyor. Kullanıcı, bir kelime aradığında arama motoru en alakalı sonuçları listeliyor. İşte, amaç bu sonuçlar arasında yer almak. Bu ise SEO sayesinde mümkün hale geliyor.

SEO, İngilizce, Search Engine Optimization yani arama motoru optimizasyonunun kısaltmasıdır. Bu çalışmalar yapılmadığında, site arama motorları tarafından tanınmaz, trafik artışı yakalayamaz.

Bu sebeple, site hangi alanda faaliyet gösteriyor olursa olsun, Arama Motoru Optimizasyonu mutlaka yapılmalıdır. Ancak, bu çalışmaların sektör bazlı yapılması şarttır. Aksi halde, siteye fayda sağlamaz.

SEO Hangi Aşamalardan Oluşur?

SEO, birbiriyle iç içe birçok aşamayı kapsar. Bu aşamalara kısaca bakmak gerekirse;

  • Analiz
  • Rakip Analizi
  • Resim Optimizasyonu
  • Başlık ve Alt Başlık Optimizasyonu
  • Özgün İçeriklerin Oluşturulması
  • Backlink
  • Sosyal Medya

Başarılı bir SEO için tüm bu aşamaların eksiksiz olarak ele alınması gerekir. Firma, tam da bunu yapıyor. Bu sayede, müşterilerinin site ziyaretçilerinde artış sağlayabiliyor.

SEO Analizi

Çalışmaya ilk olarak analizle başlanır. Firmanın uzman personeli, ilk olarak web sitesini analiz ediyor. Bu aşamada, sitedeki bariz eksikler kolaylıkla tespit edilebiliyor. Bunun yanı sıra, SEO Toolları ile bariz olmayan eksikler de tespit ediliyor. Analiz, firmanın nasıl bir yol izleyeceğini anlamasına yardımcı oluyor.

SEO Rakip Analizi

Site analizi kadar önemli olan bir başka analiz de rakip site analizidir. Firma, web sitesinin rakiplerini analiz ediyor. Hangi anahtar kelimelerde güçlü olduklarını buluyor. Rakip analizinde, rakiplerin güçlü ve zayıf tüm noktaları tespit edilir. Bu sayede, rakipleri geçebilmek için neler yapılması gerektiği ortaya çıkmış olur. Müşteri odaklı bir anlayışla hizmet sunan firmaankara seo hizmetine titiz analizlerle başlıyor.

İç SEO

İç SEO, toplam çalışmanın yaklaşık %70'lik kısmını oluşturur. Sitenin yazılımıyla alakalı bir sorun olup olmadığı denetlenir. Kodlar ve komutlar gözden geçirilir. Bileşenler incelenir, bunların maksimum seviyede sıkıştırılmış olması önemlidir.

İçerikler kontrol edilir. Anahtar kelimelerin hangi oranda kullanıldığına bakılır. İçeriklerin özgün olup olmadığına bakılır. Görseller, bir web sitesi için çok önemlidir. Ancak, büyük görseller, site hızını yavaşlatır. Bu sebeple, görseller sıkıştırılır, buna resim optimizasyonu denir.

Özgün İçerik Yazımı

İç Seo çalışmalarının belki de en can alıcı noktası içeriklerdir. Siteye %100 özgün içerikler yazılır. İçerikler, sitenin faaliyet alanıyla ilgili ve bilgi verici olmalıdır. Sitenin uzman personeli, bu konuyu çözer. Sitedeki önemsiz bazı sayfalar, 301 yönlendirilmesi ile bir başka yönlendirilir.

Bu, site kalite puanını olumlu yönde etkileyen bir faktördür. Başlıkların anahtar kelimeleri içermesi sağlanır. Alt başlıklar da aynı şekilde anahtar kelime türevlerinden oluşturulur. Başarılı içerikler barındıran bir web sitesi, yolun önemli bir kısmını aşmış demektir.

Dış SEO

İç SEO kadar olmasa bile dış Seo'da oldukça zaman alır. Bu aşamada, firma, müşterinin web sitesine backlink bulur. Backlinkler, ikiye ayrılır; nofollow ve nofollow. Bir web sitesine özellikle sağlam sitelerden alınacak nofollow linkler gereklidir. Bu linkler, web sitesinin referans alınan, güçlü bir site olmasını sağlayacaktır.

Sosyal Medya Danışmanlığı

Sosyal medyanın Seo ile dolaylı bir ilgisi var. Bilindiği gibi, Seo'nun amacı siteye daha fazla ziyaretçi çekmek. İşte, sosyal medya da bunu sağlıyor. Site içeriklerinin sosyal medyada paylaşılması, siteye ziyaretçi sayısını arttırır. Ayrıca, bazı başka siteler tarafından kullanılırsa, link elde edilmiş olunur. Firma, müşteriler adına profesyonel sosyal medya danışmanlığı hizmeti sunuyor. Web sitesi, başarılı sosyal medya yönetimiyle, sosyal medyada majör bir marka haline geliyor.

SEO Sonuç Raporu£

Deneyimli ve aynı zamanda genç bir ekiple faaliyet gösterenseo rendesi, bugüne kadar birçok web sitesine faydalı oldu. Sürekli kendisini geliştiren firma, müşterilerine faydalı olmaya devam ediyor.

Her aşamayı büyük bir titizlikle yürüten firma, bu süreçlerin her birinde müşterisini bilgilendiriyor. Sürecin sonunda ise müşteriye ayrıntılı bir rapor sunuyor.

Raporda, yapılan çalışmaların, olumlu etkileri, ortaya konuluyor. Firmanın uzman ekibi, rapor üzerinden konuşarak, müşterilerinin özellikle dikkat etmeleri gereken unsurları sıralıyor. Firmanın güler yüzlü ekibi, İstanbul, Ankara ve başka birçok kentteki müşterilerine çözüm sunuyor.

Büyük kurumsal markaların yanı sıra, trafiği çok düşük olan web siteleri de firmadan hizmet alıyorlar. Web sitesi için hizmet almak isteyenler, firmayla temas kurduklarında, firmadan gerçekçi olmayan vaatler duymuyorlar.

Yapılması gereken çalışmaları ve bunların nasıl yapılacağını işitiyorlar. Kaliteli SEO çalışması isteyen pek çok web sitesi sahibi, firmadan hizmet almayı tercih ediyor.

İLGİLİ HABERLER

79 yaşındaki baba oğlunu silahla vurarak öldürdü

79 yaşındaki baba oğlunu silahla vurarak öldürdü

Yolcu otobüsü devrildi: Ölü ve yaralılar var

Yolcu otobüsü devrildi: Ölü ve yaralılar var

Cüneyt Arkın hayatını kaybetti

Cüneyt Arkın hayatını kaybetti

Silahla oynarken kardeşini vurdu

Silahla oynarken kardeşini vurdu

Minibüs uçuruma yuvarlandı: 4 ölü, 1 yaralı

Minibüs uçuruma yuvarlandı: 4 ölü, 1 yaralı