Tuzla İstihdam Fuarı iş ve kariyer fırsatlarıyla kapılarını açtı

Tuzla İstihdam Fuarı iş ve kariyer fırsatlarıyla kapılarını açtı - İstanbul haber

Tuzla Belediyesi tarafından bu yıl 5'incisi düzenlenen Kariyer ve İstihdam Fuarı başladı. 250 firmanın katıldığı fuarda, 20 bin iş arayan vatandaşın işe yönlendirilmesi hedefleniyor.


Tuzla'da işveren ile iş arayan vatandaşları buluşturan 5. Tuzla Belediyesi Kariyer ve İstihdam Fuarı kapılarını açtı. Açılışa Tuzla Kaymakamı Ali Akça, Tuzla Belediye Başkanı Şadi Yazıcı ve birçok iş arayan vatandaş katıldı. 2021 yılının kasım ayında gerçekleştirilen 4'üncü Kariyer ve İstihdam Fuarı'nda 15 bin iş arayan vatandaş işe yönlendirilirken, bu sene 250 firmanın katıldığı fuarda 20 bin iş arayan vatandaşın işe yönlendirilmesi hedefleniyor. Açılış programı sonrasında Tuzla İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve firmalar arasında Tuzla'daki 12 Mesleki Teknik Anadolu Lisesi'nden bu yıl mezun olacak bin 126 lise son sınıf öğrencisine okul sonrası iş garantisi sağlayacak protokol imzalandı.

'Hedefimiz 250 firmayla beraber 20 bin kişiye istihdam sağlayabilmek'
20 bin iş arayan vatandaşın işe yönlendirilmesini hedeflediklerini söyleyen Tuzla Belediye Başkanı Şadi Yazıcı, 'Bugün bizim gelenekselleşmiş olan bir istihdam fuarımızı yine yapıyoruz. Pandemiden sonra ara vermiştik. Geçen yıl yaptık ve 15 bin kişiyi geçen yıl işe yerleştirdik. Bugünkü hedefimiz 250 firmayla beraber 20 bin kişiye istihdam sağlayabilmek. Bu ilçemizin dezavantajı gibi görünen iş yerlerinin varlığını inşallah avantaja çevirerek de Tuzla'mızdaki iş gücü isteyenleri özellikle iş sahibi olmak isteyenlerle beraber buluşturuyoruz. Bu fuarın en büyüğünü İstanbul'da yapmaktan da gururluyuz. İnşallah daha iyilerini de yapmaya devam edeceğiz' dedi.

'Kendimize uygun bir iş bulmak için geldik'
İş arayan vatandaşlardan Yalçın Yörükoğlu, 'İş başvurusu ve buradan kendimize uygun bir iş bulmak için müracaat yapmaya geldik. İnşallah bizim için hayırlısı olur. Belediyenin Tuzla için iş başvuru konusunda önemli çalışmaları var. Tuzla İstanbul'un en büyük sanayi bölgelerinden biri, belediye bu konuda gayet duyarlı davrandı' ifadelerini kullandı.
İş verenlerden Melisa Cebeci ise, 'Çok büyük bir organizasyon yapılmış. Yapılan emek de çok büyük. Öncelikle ben Tuzla Belediyesi'ne ve çalışanlarına çok teşekkür ederim. Bizim de iş vermede belli bir sayıya ulaşmak işin hedefimiz var. Bu büyük organizasyonda da bu sayıya ulaşacağımızı düşünüyoruz' diye konuştu.

İLGİLİ HABERLER

Bir sigara grubuna daha zam geldi

Bir sigara grubuna daha zam geldi

65 yaş aylığı ne kadar oldu? Zamlı yaşlılık maaşı böyle yatacak

65 yaş aylığı ne kadar oldu? Zamlı yaşlılık maaşı böyle yatacak

Z kuşağı tatili unuttu

Z kuşağı tatili unuttu

EİB'den 1,7 milyar dolarlık ihracat

EİB'den 1,7 milyar dolarlık ihracat

Milyonların gözü kulağı 4 Temmuz'da! İşte detaylar...

Milyonların gözü kulağı 4 Temmuz'da! İşte detaylar...