Jinekomasti Belirtileri Ve Tedavi Yolları

Jinekomasti Belirtileri Ve Tedavi Yolları

Jinekomasti, erkeğin memesinin ve meme ucunun aşırı şekilde büyümesini ifade eden bir kavramdır. Bu durum yaşlılarda, ergenlerde ve yeni doğanlarda görülebilir.

Sağlığa herhangi bir zararı olmayan jinekomasti, bazı kişilerde acı ya da ağrı oluşumuna neden olabilir.

Ciddi bir problem olmamasına rağmen bu durumun ortaya çıkardığı görüntüden rahatsızlık duyan erkekler vardır. Bu sorun bazen iki bazen de tek memede meydana gelebilir. Bu durumda olan kişiler güvensizlik, duruş bozukluğu ve içine kapanma gibi davranışlara girebilirler.

Meme ucunda şişlik ve çıkıklık gibi haller, jinekomasti belirtileri olarak kabul edilirler. Ayrıca göğüsün normalden daha fazla büyümesi de yinejinekomasti belirtisiolarak kabul edilir.

Fiziksel görüntünüze zarar veren bu durumdan kurtulabilmek için küçük bir operasyon geçirmeniz yeterlidir. Bu alanda size yardım edebilecek çeşitli merkezler vardır. Ancak Vanity Estetik, bu merkezlerden çok farklıdır.

Konu hakkında tüm eğitimlerini almış profesyonel cerrahlarla Vanity Estetik, jinekomastiden kurtulmanızı sağlayacak bir hizmeti sunar.Erkeklerde meme büyümesi olarak tabir edilen bu rahatsızlık, basit bir tedaviyle ortadan kaldırılır.

Tedavi için doğal yöntemleri de deneyebilirsiniz. Egzersiz ve doğru diyet sayesinde büyümeyi durdurabilirsiniz. Ancak bu tarz doğal yollar, her erkekte fayda göstermeyebilir. Bu durum karşısında çaresiz kaldığınız zaman Vanity Estetik'i arayabilirsiniz.

Jinokomasti Ameliyatı Nedir?

Memede bulunan fazla dokular, kesiler sayesinde o bölgeden alınır. Meme bezi dokusunun çıkarılması ile yerine getirilen işlem, Vanity Estetiğin uzmanları tarafından yerine getirilir. Jinekomasti ameliyatlarında genel anesteziyi tercih edilir.

Ancak istisna hastalarında lokal anestezi uyguladığı da oluyor. Eğer komplikasyon oluşmamışsa hasta, ameliyattan sonra taburcu edilir. Zor bir uygulama olmadığı için sizi zor duruma sokan bir durum söz konusu olmaz.

Jinekomasti Olduğumu Nasıl Anlayabilirim?

İlk başta fiziksel görüntünüze baktığınız zaman bunu rahatlıkla anlayabilirsiniz. Ancak görüntü her zaman gerçek sonuçları vermeyebilir. Vanity Estetik, tam teşhis için birçok inceleme yapar. Tanı oluşturabilmek için detaylı bir ultrason çeker.

Ultrasonun sonuçları, jinekomasti tedavisini yürütecek olan uzmanlar tarafından incelenir. Bu şekilde daha doğru bir tanı koymayı amaçlanır ve hastaları yanlış yönlendirmemek için çalışır.

Jinekomasti Ameliyatından Sonra Nelere Dikkat Etmeliyim?

Vanity Estetik'in tecrübeli uzmanları, erkekte göğüs büyümesiameliyatından sonra dikkat etmeniz gerekenler hakkında bilgilendirme yaparlar. Operasyonunuz bittikten sonra 2 veya 3 hafta boyunca jinekomasti korsesi kullanmanızı önerir. Eğer bu korselerden bulamazsanız, jinekomasti atleti de kullanabilirsiniz. Bu şekilde bölgenin daha hızlı iyileşme göstermesi sağlanır. Vanity Estetik, ameliyat öncesi ve sonrası tüm süreçleri yakından takip ederek, siz tamamen iyileşme gösterene kadar kontrollerinizi yerine getirir.

Jinekomasti Kendiliğinden Geçer Mi?

Yeni doğan ve ergenlik dönemlerinde ortaya çıkan jinekomasti, kendiliğinden geçebilir. Ancak sorun sürekli büyüme gösteriyor ise uzman bir tedaviye başvurmanız gerekir. Bunun için Vanity Estetik'ten randevu alarak küçük bir operasyonla tedavi olabilirsiniz.

Jinekomasti Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Jinekomasti ameliyatında iki farklı yöntem üzerinden tercih edilebilir. Bu yöntemlerden ilki, doğrudan yapılan cerrahi çıkarmadır. Bu yöntemde memede bulunan yağ bezlerini direk alır. İkinci yöntem ise yağ emme olarak bilinenliposuctiondur. Hastaların genel durumuna bakarak tek ya da iki yöntemi uygular.

Jinekomasti Ameliyatından Sonra Ağrı Olur Mu?

Ameliyat sonunda ağrı yaşama ihtimaliniz yoktur. Çünkü sıradan bir işlemle memenizi doğal haline getirebilmeniz mümkündür. Hizmeti yerine getiren cerrahlarınızın dediklerine kulak vermeniz önemlidir. Tam iyileşme sağlanmadan normal aktivitelerinize dönmemelisiniz. Beklenmeyen ağrılar meydana geldiğinde Vanity Estetik uzmanlarına soru sorabilirsiniz. Hatta yeniden randevu alarak meme kontrolünüzü yaptırabilirsiniz. 

İLGİLİ HABERLER

Yerli otomobil TOGG'un fiyatına ÖTV ayarı! Tahmini satış fiyatı belli oldu

Yerli otomobil TOGG'un fiyatına ÖTV ayarı! Tahmini satış fiyatı belli oldu

Denizde erkek cesedi bulundu

Denizde erkek cesedi bulundu

İran dönüşü Sivas'ta kaza geçirdiler: 3 ölü, 1 ağır yaralı

İran dönüşü Sivas'ta kaza geçirdiler: 3 ölü, 1 ağır yaralı

Pandemideki ücretsiz izin süreleri için flaş karar

Pandemideki ücretsiz izin süreleri için flaş karar

Denize giren bir kişi kayboldu, arama çalışması sürüyor

Denize giren bir kişi kayboldu, arama çalışması sürüyor