Tarımın geleceğine ışık tutacak proje çalıştayı başladı

Tarımın geleceğine ışık tutacak proje çalıştayı başladı - Diyarbakır haber

Diyarbakır Ticaret Borsası (DTB), Dicle Üniversitesi (DÜ) iş birliğinde, Tarım ve Orman Bakanlığı,Diyarbakır Valiliği, Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi (DBB), Diyarbakır Ticaret ve Sanayi Odası (DTSO), Karacadağ Kalkınma Ajansı, Tarımsal Araştırmalar ve Politikalar Genel Müdürlüğü (TAGEM), Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK), Toros


Düzenlenen çalıştay ile ilgili olarak bilgi veren Diyarbakır Ticaret Borsası (DTB) Başkanı Engin Yeşil, Diyarbakır'ın tarımsal üretimini artırarak geleceğe taşınması ve bölge tarımın geleceğine ışık tutmak amacıyla kent bileşenleri ile birlikte bir çalıştay düzenlediklerini söyledi.
Diyarbakır'ın tarımsal üretimini artırarak geleceğe taşınmasının doğru zirai planlama ve uygulamalar ile ancak mümkün olacağını da belirten DTB Başkanı Engin Yeşil, 'Ülkemiz nezdinde, bölgemiz adına tarımın geleceğine ışık tutmak amacıyla çok değerli akademisyenlerimiz, tarımsal alanda kurum ve kuruluşlarımızda bulunan uzmanlarımız, iş insanlarımız ve çalışanlarımız ile birlikte üretim, ticaret, sanayi ve finans olmak üzere dört ana başlıkta, dört çalışma grubu ile çalıştayımızı başlatmış bulunmaktayız'' dedi.
Sonuç raporu yarın açıklanacak
İki gün sürecek olan ''Gelecekte Diyarbakır'ın Tarımsal Perspektifi' çalıştayının sonuç raporunun Tarım ve Orman Bakanı Prof. Dr. Vahit Kirişçi, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanı Rıfat Hisarcıklıoğlu, Diyarbakır Valisi Ali İhsan Su, Eski Tarım Bakanı M. Mehdi Eker ve milletvekilleri, üniversitelerin rektörleri, genel müdürler, akademisyerler ve kentte bulunan ve il dışından davetli gazetecilerin katılacağı 'Gelecekte Diyarbakır'ın Tarımsal Perspektifi' çalıştayının ikinci gününde açıklanacağı belirtildi.