SAMSUN SON DAKİKA

Sigaraya zam geldi! İşte yeni fiyatlar...
< >
HaberlerSAMSUN HABERBedri Yaşar: Öğretmenlerin 24 Kasım'ı buruk geçti

Bedri Yaşar: Öğretmenlerin 24 Kasım'ı buruk geçti

+
-
Bedri Yaşar: Öğretmenlerin 24 Kasımı buruk geçti
Bedri Yaşar: Öğretmenlerin 24 Kasım'ı buruk geçti

İYİ Parti Samsun Milletvekili Bedri Yaşar, TBMM'de yaptığı konuşmada 24 Kasımlar'ın öğretmenler gününün atanamama ve geçinememe nedeniyle buruk geçtiğini söyledi.

Atanmayı bekleyen 460 bin öğretmen olduğunu belirten Yaşar; eğitim fakültelerinin her yıl ortalama 45 bin civarında mezun verirken buna ek olarak başka üniversitelerden mezun olup pedagojik eğitim alanların da eklendiğinde sayının çok daha büyük rakamlara ulaştığını söyledi.

 

ÖĞRETMENLER ÖĞRENCİLERLE BULUŞMAYI HAYAL EDİYOR 

Bedri Yaşar konuya ilişkin; “Atanamayan öğretmenlerin sayısı her gecen gün daha da artıyor. Bu yıl sadece 20 bin atama yapıldı. Engelli öğretmen ataması ise 750 kişi ile sınırlı kaldı. Okullarda ise 100 bin den fazla öğretmen açığı var. .. Ama diğer taraftan KPSS’de 83 puan alan öğretmen atanamadığı için pazarda mandalina satan öğretmen var. Atanamadığı için intihar eden; inşaatta çalışırken hayatını kaybeden öğretmenler var. Atanamayan öğretmenler, zor koşullarda tamamladıkları eğitimlerinin sonucunda öğrencileriyle buluşmayı hayal ederken, geçinmek için bambaşka işlerde çalışmak zorunda kalıyor. Öğretmenlerimizin atamasını bir an önce yapılmasını ve Öğretmenlerimizin hakkı olan 3600 ek göstergenin bir an önce verilmesini talep ediyoruz” açıklamasında bulundu

YORUMLAR
Yorumunuz başarıyla kaydedildi
SIRADAKİ HABER