SAMSUN SON DAKİKA

Samsun'daki otobüs kazasında hayatını kaybeden 2 kadın son yolculuğuna uğurlandı
< >
HaberlerGÜNDEMPilot Kalem Alternatifleri

Pilot Kalem Alternatifleri

+
-
Pilot Kalem Alternatifleri
Pilot Kalem Alternatifleri

Pilot Kalem Seçerken Dikkat Edin 

Mürekkepli kalemler, mürekkebi dolma kalem pürüzsüzlüğü ile kağıda aktarır ve pilot  kalem  olarak bilinen kalemin ucundaki top mekanizması sayesinde kullanımı dolma kalemlere göre daha kolaydır. Pilot kalem bir çeşit tükenmez kalemdir. Diğer kalemlerden farkı ise çok düzgün ucu sayesinde güzel yazılar çıkarmasıdır.

Pilot Kalem Seçerken Dikkat Edin  

Öncelikle rengine ve uç kalınlığına karar vermeniz gerekiyor. Kaligrafi için çok ince veya ince uçlu Pilot  kalem  tercih edilirken, yazı yazmak için ince veya orta kalınlıkta olanlar, çizim yapmak içinse kalın uçlu pilot kalemler kullanılıyor.

Pilot Kalem Çeşitleri 

 Pilot Kalemler Pilot kalem  malzemesi, ısıya duyarlı veya yağ bazlı mürekkeplerle pazarlanmaları ile ayırt edilir; Farklı uçlara sahip olarak farklı renkleriyle dikkat çekiyor. Isıya duyarlı stylus malzemelerde küçük ve orta uç seçenekleri de mevcuttur. Bu kalemlerin mürekkebi 60 derecenin üzerinde kaybolur.

Yine, yazıtlar göze çarpabilir. Aynı zamanda isteğe bağlı termal mürekkepli kalem mürekkebi ile yazılan eserlerde; Muhtemelen defalarca yazılacak ve üzeri çizilecektir. Bu isteğe bağlı ısıya duyarlı kalemler, farklı uçlarda, 12 renkte, küçük ve orta uç versiyonlarında piyasada bulunacaktır. Bu nedenle çizim yapılırken gözde unsurlardan biri olarak kabul edilir.

Sizde bir pilot kalem sahibi olmak istiyorsanız  https://www.guvensanat.com/pilot-kalem bu linkten ulaşabilirsiniz. 

YORUMLAR
Yorumunuz başarıyla kaydedildi
SIRADAKİ HABER