SAMSUN SON DAKİKA

Samsun'da torbacı suçüstü yakalandı
< >
HaberlerGÜNDEMSertleşme Sorunu Tedavisi Ve Penis Protezi Ameliyatı

Sertleşme Sorunu Tedavisi Ve Penis Protezi Ameliyatı

+
-
Sertleşme Sorunu Tedavisi Ve Penis Protezi Ameliyatı
Sertleşme Sorunu Tedavisi Ve Penis Protezi Ameliyatı

Penisin cinsel birleşme için yeteri kadar sertleşmeme ve dikleşmeme sorununa deniliyor.

Bu sorun erektil disfonksiyon adı ile de biliniyor. İlgili soruna genel olarak kırk yaş üstü erkeklerde rastlandığı bilgisi saptamalar arasında bulunuyor. İlgili rahatsızlık psikolojik etmenler ile meydana gelebilir. Veya bazı hastalıkların belirtisi olarak kendini gösterebilir.

 Sertleşme Sorununun Oluşma Nedenleri Nelerdir? 

-Kalp hastalıkları

 -Yüksek tansiyon

 -Obezite

 -Hormonal bozukluklar

 -Sigara vb. kullanımlar

 -Alkol kullanımı

 -Prostat hastalıkları

 -Damar tıkanıklığı

 -Diyabet

 -Uyku bozuklukları

 -Omurilik ve beyin hastalıkları

 -Stres

 -Kaygı

Yukarıda bahsedilen rahatsızlıklar her zaman sertleşme sorununa sebep olmuyor. Fakat bazı durumlarda sertleşme sorunu, bu hastalıkların yan etkisi olarak oluşabiliyor. Sertleşme sorunu ile ilgili farklı tedavi yöntemleri mevcuttur. Penis protezininsertleşme sorunu tedavisi yöntemlerinden biri olduğu biliniyor.

 Sertleşme Sorunu Tedavisinde Penis Protezi 

Penisin sertleşme sorunu derecesinin her hasta da aynı olmadığı biliniyor.Penis protezi tedavisi ilgili sorunun fazla olduğu ve diğer tedavi yöntemlerinin fayda vermediği durumlarda uygulanıyor. Ayrıca sertleşme sorununun kalıcı tedavisi olarak da tercih ediliyor.

Bu protez tedavisi, penise iki adet silikon silindirin yerleştirilmesi ile gerçekleştiriliyor. İlgili tedavi yönteminin orgazm, idrar yapma ve üreme fonksiyonlarında herhangi bir olumsuz etki oluşturmadığı saptanmıştır. Penis protezi  üç şekilde bulunuyor. Bunlar aşağıdaki gibi belirtiliyor:

-Tek parça şeklinde, bükülebilir, (malleable) penis protezi

-Şişirilebilen iki parçalı yarı sert bulunan penis protezi

-Şişirilebilen üç parçalı penis protezi

Tek Parça Şeklinde (Malleable) Penis Protezi 

Bu penis protezi  en ekonomik olan tür olarak biliniyor. Cinsel ilişki sırasında hasta penisi düzleştirerek kullanıyor. Bitiminde de eli ile büküyor. Bu protez her hastaya uygun olmayabiliyor. Bu yüzden uygunluğu, hekimin yapacağı muayeneye göre belirleniyor.

Şişirilebilen Üç Parçalı Penis Protezi 

Bu protez türleri kullanımının daha kolay ve rahat olması açısından tercih ediliyor. İlgili protez türü üç parçadan oluşuyor. Bu parçalardan rezervuar karın boşluğuna, silindir penise, pompalarda testislere yerleştiriliyor. Ayrıca bu penis protezi  diğerlerinden farklı olarak serum içeriyor. Şişirilebilen üç parçalı penis protezi, en gelişmiş olan penis protezi türü olarak kabul ediliyor. Ayrıca bu penis protezi hasta memnuniyetinin en fazla olduğu tür olarak öne çıkıyor. Bu penis protezi ömür boyu garanti imkanı sunuyor. İlgili penis protezinin iki farklı türü bulunuyor.

-Enine şekilde genişleyen penis protezi

-Enine ve boyuna şekilde genişleyen penis protezi

-İlgili penis protezlerinin uzman bir ürolog tarafından yapılması gerekiyor.

YORUMLAR
Yorumunuz başarıyla kaydedildi
SIRADAKİ HABER