SAMSUN SON DAKİKA

Samsun'da 9 kişi karantinayı ihlal etti
< >
HaberlerSPORKumluca'da yüzme yarışı düzenlendi

Kumluca'da yüzme yarışı düzenlendi

+
-
Kumlucada yüzme yarışı düzenlendi
Kumluca'da yüzme yarışı düzenlendi

Antalya'nın Kumluca İlçesinde, bu yıl 4-10 Ekim tarihleri arasında kutlanan Amatör Spor Haftası etkinlikleri kapsamında ilk, orta ve lise okulları arasında yüzme yarışması düzenlendi. Her yaştan insanın spor yapması için düzenli fiziksel aktivitelerin oluşturulmasını özendirmek ve yeni bireylerin spora kazandırılması için farkındalık oluşturmak am'Hedef bölge yarışmaları düzenlemek'
Dereceye giren öğrencilere madalya takdim eden Kumluca İlçe Gençlik ve Spor Müdürü Erol Koca, 'Amatör Spor Haftası etkinlikleri kapsamında, bu yıl ilçemizde ilk defa yüzme yarışması düzenledik. Bakanlığımıza bağlı havuzumuzda düzenlenen yarışmada sporcularımız hoşgörü ve şenlik havası içinde yarıştılar. Bu etkinlikleri, 23 Nisan ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramında ilçemiz dışındaki bölge okullarından da yarışmacı alarak bölgesel bir turnuvaya dönüştürmek istiyoruz' dedi.

'Sporcularımızı uluslar arası yarışmalara hazırlayacağız'
Geçen yıl kurdukları Kumluca Demir Spor Kulübü'ne yüzme branşını da eklediklerini belirten Kumluca Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Erol Koca, 'Bundan sonra kulübümüz bünyesindeki yüzme sporcularımızı uluslararası boyutta hazırlayıp şampiyonalara katılmalarını sağlayacağız' diye konuştu.

YORUMLAR
Yorumunuz başarıyla kaydedildi
SIRADAKİ HABER