SAMSUN SON DAKİKA

Milyonların gözü maaş zammında!
< >
HaberlerSAMSUN HABERSamsun'da arılar her yeri sardı

Samsun'da arılar her yeri sardı

+
-
Samsunda arılar her yeri sardı
Samsun'da arılar her yeri sardı

Samsun'da şehir merkezinde bir aydınlatma direğine oğul veren arılara İlkadım Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri müdahale etti.

İlkadım'da yüzlerce arı şehir merkezine indi. Kraliçe arıyı takip eden arılar şehir merkezindeki bir levha direğine yuva yaptı. Bunu gören vatandaşlar Alo 153 hattını arayarak yardım talebinde bulundu. Gelen çağrı doğrultusunda İstasyon Mahallesi Cumhuriyet Caddesi'ne gelen zabıta ekipleri gördükleri manzara karşısında şoke oldu. Yuvanın çevresinde önlem alan ekipler oğul yapan bal arılarına korunaklı elbise kullanarak şekerli su yöntemi ile müdahale etti.

 

 

Ekipler 2 saatlik bir uğraş sonunda arıları kovanlarına koydu. Arıların toplanmasının ardından çevre sakinleri ve esnaf rahat bir nefes aldı.

 'Olaya anında müdahale ettik' 


Sıkça görülmeyen bu durum hakkında açıklama yapan İlkadım Belediyesi Zabıta Müdürü Şeref Sarı, 'Arılar üreme mevsiminde. Arılar bu dönemde yeni arılar çıkartırlar. Kovanda arı sayısı artıyor ve yeni arılar koloni şeklinde ana arıyı takip ediyorlar. Kovandan kaçan bir ana arıyı takip eden arıların vatandaşlarımıza zarar vermemesi için İlkadım Belediyesi zabıta ekibi olarak müdahale ettik. Arıları bulunduğu yerden kovana aldık' dedi.

 

YORUMLAR
Yorumunuz başarıyla kaydedildi
SIRADAKİ HABER