SAMSUN SON DAKİKA

Rektörün babası Samsun'da kazada can verdi!
< >
HaberlerSAMSUN HABERSamsun'da toplu ulaşımda yeni dönem

Samsun'da toplu ulaşımda yeni dönem

+
-
Samsunda toplu ulaşımda yeni dönem
Samsun'da toplu ulaşımda yeni dönem

Samsun'a ilçelerde yaşayan vatandaşların tek vasıta ile gelebilmelerini sağlayacak 'İlçe Toplu Ulaşım Transfer Merkezi' inşaatı başladı.

İlçe minibüslerini tek bir merkezde toplayacak olan İlçe Toplu Ulaşım Transfer Merkezi ihalesini alan yüklenici firma iş makinelerini çalıştırdı. Günübirlik seyahatlerde şehre ulaşabilmek için vatandaşların birden fazla araç değiştirme zorunluluğunu ortadan kaldıracak proje kent içi ulaşıma da düzen getirecek.

 


Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, “Özellikle kırsal mahallerde yaşayan vatandaşlarımız, günübirlik şehir merkezine gelmek istese, birden fazla araç değiştirmek zorunda kalıyor. Genelde hususi araçları olmadığı için büyük sıkıntı yaşıyorlar. Yatırıma başladığımız İlçe Toplu Ulaşım Transfer Merkezi projesini gelecek yıl hizmete sunarak, bu sorunu da ortadan kaldırmış olacağız. Halkımıza hayırlı olsun” dedi.


Atatürk Kültür Merkezi yanındaki Kültür Park alanında hizmet verecek merkezin araçların toplanma yeri olmayacağını belirten Başkan Mustafa Demir, “Kapalı alanı 250 metrekareyi geçmeyen sundurma tipi inşa edilecek projede, 13 indirme peronu, 3 adet havaalanı servis peronu, 3 adet bilet gişesi, 72 araçlık açık otopark ve 12 araçlık taksi durağı bulunacak. 1 hattan ise en fazla 2 minibüs durabilecek.” diye konuştu.

YORUMLAR3 yorum
Yorumunuz başarıyla kaydedildi
Ali KOLDERE42 gün önce
Yazık sahil temizlendi derken yeniden yapılaşmaya açıldı.Baska yapacak yer mi yoktu,ilçelerden gelecek onlarca araç berbat bir görüntü kirliliği yaratacak.Gerçekten inanamıyorum.Samsun'umuza yazık oluyor.
Emine Yayan44 gün önce
Samsundan sabah gidiş için yakakente araç yok alaçam aktarmalı olmak zorunda bu konuda bir çözüm bulunabilir mi?
Emine Yayan (öğretmen)44 gün önce
Yakakente sabah ulaşımı için araç bulunmuyor .Önce Alaçama oradan yakakente geçmek gerekiyor Araç değişimi için yetişemezseniz 1 saat beklemeniz gerekiyor bu konu hakkında bir çözümünüz olabilir mi?
reklam
SIRADAKİ HABER