SAMSUN SON DAKİKA

Pitbull dehşeti
< >
HaberlerGÜNDEMMarketler bugün kaçta kapanıyor? 13 Haziran hafta sonu bakkallar ve marketler kaçta kapanıyor?

Marketler bugün kaçta kapanıyor? 13 Haziran hafta sonu bakkallar ve marketler kaçta kapanıyor?

+
-
Marketler bugün kaçta kapanıyor? 13 Haziran hafta sonu bakkallar ve marketler kaçta kapanıyor?
Marketler bugün kaçta kapanıyor? 13 Haziran hafta sonu bakkallar ve marketler kaçta kapanıyor?

Yayımlanan son İçişleri Bakanlığı genelgesine göre, market çalışma saatleri nasıl düzenlendi ve Pazar bugün marketler saat kaçta açılıyor, kaçta kapanıyor? Aşağıda, A101, Migros, BİM, ŞOK gibi zincir marketlerin çalışma saatleri hakkında paylaşılan bilgiler yer almaktadır. İşte, 13 Haziran Pazar market çalışma saatleri...

Pazar günü sokağa çıkma yasağı uygulanmaya devam ediyor. Bu nedenle de Cumartesi ve Pazar günleri sokağa çıkma yasağı saatleri değişti. Son düzenlemelere göre, bugün marketler saat kaçta kapanıyor, kaçta açılıyor? Aşağıda, A101, Migros, BİM, ŞOK gibi zincir marketlerin çalışma saatleri ve bakkalar saat kaçta açılıyor sorusunun yanıtı ve yayımlanan genelgeye ilişkin detaylar yer alıyor.

MARKETLER BUGÜN KAÇTA AÇILIYOR VE KAPANIYOR? HAFTA SONU MARKETLER AÇIK MI? 
İçişleri Bakanlığı'nın açıkladığı genelgede, hafta içi ve hafta sonu marketlerin çalışma saatleri düzenlendi. Genelgeye göre, marketler hafta içi ve hafta sonu açık olacak. Hafta içi marketler 09.00 ila 21.00 arasında çalışırken tam kapanmanın olduğu pazar günü ise bundan farklı bir saat diliminde hizmet verecek.

İşte, 13 Haziran bugün marketler saat kaçta açılıyor, kaçta kapanıyor ve kaça kadar açık sorularının yanıtları

HAFTA İÇİ MARKETLER SAAT KAÇTA AÇILIYOR VE KAPANIYOR? 


Marketler hafta içi ve hafta sonu açık olacak.

Pazartesi- Salı- Çarşamba- Perşembe-Cuma ve Cumartesi günleri marketler 09.00 ila 21.00 arasında hizmet verecek..

Tam gün sokağa çıkma kısıtlaması uygulanacak Pazar günlerinde bakkal, market, manav, kasap, kuruyemişçi ve tatlıcılar 10.00-17.00 saatleri arasında faaliyet gösterebilecek, vatandaşlarımız zorunlu ihtiyaçlarının karşılanması ile sınırlı olmak ve araç kullanmamak şartıyla (engelli vatandaşlarımız hariç) ikametlerine en yakın bakkal, market, manav, kasap, kuruyemişçi ve tatlıcılara gidip gelebileceklerdir.
Sokağa çıkma kısıtlaması uygulanan süre ve günlerde ekmek üretiminin yapıldığı fırın ve/veya unlu mamul ruhsatlı iş yerleri ile bu iş yerlerinin sadece ekmek satan bayileri (sadece ekmek ve unlu mamul satışı için)açık olacaktır. Vatandaşlarımız ekmek ve unlu mamul ihtiyaçlarının karşılanması ile sınırlı olmak ve araç kullanmamak şartıyla (engelli vatandaşlarımız hariç) ikametlerine yürüme mesafesinde olan fırına gidip gelebileceklerdir.

Fırın ve unlu mamul ruhsatlı iş yerlerine ait ekmek dağıtım araçlarıyla sadece market ve bakkallara ekmek servisi yapılabilecek, sokak aralarında kesinlikle satış yapılmayacaktır.

market yasak  
YORUMLAR
Yorumunuz başarıyla kaydedildi
SIRADAKİ HABER