SAMSUN SON DAKİKA

Türkiye'nin en kuzeyindeki deniz feneri yaza hazırlanıyor
< >
HaberlerSAMSUN HABERGazeteci Turhan Akşen, adaylığını açıkladı

Gazeteci Turhan Akşen, adaylığını açıkladı

+
-
Gazeteci Turhan Akşen, adaylığını açıkladı
Gazeteci Turhan Akşen, adaylığını açıkladı

Gazeteci Turhan Akşen, TÜKODER'in Atakum Şube Başkanlığı'na aday olduğunu açıkladı.

Tüketiciyi Koruma Derneği (TÜKODER) Atakum Şubesi Başkanlığı'na aday olduğunu açıklayan Gazeteci Turhan Akşen şu açıklamalarda bulundu;

 

"Tüketici haklarının korunması, geliştirilmesi ve tüketicilerin kendilerini koruyabilmeleri için gerekli bilinç ve örgütlülük düzeyine ulaşabilmeleri amacı ile kurulmuş bir sivil toplum örgütü olan kısa adı TÜKODER’in 36 ilde 50 nin üzerinde şubesi teşkilatlanmıştır.
2019 yılından beri üyesi olduğum kuruluşun2021 yılı itibari ile 20.000 nin üzerinde üye sayısı vardır. Tüketicilerin haklarını koruyan güçlü bir sivil toplum kuruluşunun Samsunda bulunan Atakum Samsun ve Canik Şube ile birlikte 3 şubesi bulunmaktadır.


Bende nacizane Atakum Tükoder şubesinin yönetim kurulu üyeliğini yaparak tüketicinin yanında olmaya gayret etmekteyim. Politik ve ekonomik çıkarlara herhangi bir şekilde araç olmadan, kar amacı güden hiç bir kurum ve kuruluştan gelir elde etmeye yanaşmadan, yayın organlarında reklam almadan ve tüketiciyi herhangi bir ürüne yönlendirmeden, sadece üyelerinin gönüllü katkı ve katılımlarına dayanarak faaliyet gösteren tam bağımsız bir tüketici kuruluşudur TÜKODER.


Henüz tüketici hakları kavramı Türk hukuk sistemine girmeden, 25 Ekim 1990 tarihinde kurulmuş olan TÜKODER, tüketici haklarının yasallaşmasında önemli roller üstlenmiştir.
Ülkemizin en büyük tüketici kuruluşu olan TükoDerin şubeleri, tüketici hareketinin il il, ilçe ilçe yayılması ve bir sivil toplum kuruluşu haline gelmesinde çok önemli bir misyonu ve sorumluluğu üstlenmektedir.


TükoDer şubeleri ile il ve ilçelerinde yerel toplumun tüketici hakları konusunda bilinçlendirilmesi ve tüketici hareketine katılması için yoğun çaba içindedir. Yerel iletişim olanaklarından, özellikle medyadan yararlanarak ve sivil platformlara katılarak tüketicinin sesini duyurmaktadır.


Atakum TükoDer Şubesi üyelerinden ve yönetim kurulundan aldığı güç ile bulunduğu her yerde, tüketicilerin , haklarını aramada yalnız olmadıklarını göstermektedir. Gönüllü görevliler, şikâyetini bildiren her tüketiciye ilgi göstermekte ve hak arama konusunda sonuna kadar yardımcı olmakta ve olmaya devam edecektir.


Bu maksatla Atakum TükoDer şubesinin 12 Haziran 2021 tarihinde yapılacak olan Genel Kuruluna aday olarak, Genel Merkez tarafından, tüketici haklarının toplu ihlallerine karşı ülke genelinde başlatılan kampanyaları, kendi il ve ilçelerinde yürüterek, haksızlığa karşı kitlesel gücü Ata kumda göstermekte istiyoruz. Yerinde sayarak değil tecrübeli ekibimizle birlikte ve Samsunda bulunan diğer şubelerle ortak çalışmalar ve projeler yaparak yerel yönetimlerin desteğini alarak zorlaştıran değil kolaylaştıran şeffaf bir yönetim tarzı ile orta Karadeniz’de ilk adım şehrinden tüketicinin sesi olmak istiyoruz. Atakum şube ilçemizde başka bir şube olmadığı için Atakum Kaymakamlığı Tüketici Heyetinde yer almaktayız. Bu gün böyle yarının bir tehlike arz etmemesi ve bir başka derneğin diğer ilerde olduğu gibi sendikaları kullanarak üye yapmaları, hülle yolu ile üyeleşmeleri ne karşı hızlı bir şekilde 200.000 nüfusu olan bir ilçede üye sayımızı artırmamız tüketici hakları mücadelesinde geri kalmamız gerekmektedir.


Bizim üye sayımızın artması ve daha çok tüketicinin elini taşın altına koyması sayesinde Hem Genel Merkezimizin hak mücadelesinde eli kuvvetlenecek, ilçe bazında hakem heyetinde yer almaya devam edeceğiz, İl bazın dada diğer iki Tukoder Şubesi ile hak mücadelesi yarışından kopmayacağız. Ne kadar üye o kadar hak mücadelesinde güç demektir. Bunun için tecrübeli ekibimizle beraber amatör ruhla da olsa 12 Haziranda yapılacak olan Atakum Tükoder’in başkanlığına adayım. "

YORUMLAR
Yorumunuz başarıyla kaydedildi
reklam
reklam
SIRADAKİ HABER