SAMSUN SON DAKİKA

Samsunlu iş adamı son yolculuğuna uğurlandı
< >
HaberlerGÜNDEMMilli Eğitim Müdürü Yıldız çocuklarla oyun oynadı

Milli Eğitim Müdürü Yıldız çocuklarla oyun oynadı

+
-
Milli Eğitim Müdürü Yıldız çocuklarla oyun oynadı
Milli Eğitim Müdürü Yıldız çocuklarla oyun oynadı

Sinop İl Milli Eğitim Müdürü Ercan Yıldız 28 Mayıs Dünya Oyun Günü etkinlikleri kapsamında 15 Eylül Anaokulu'nu ziyaret ederek öğrencilerle seksek ve diğer oyunları oynadı.


Milli Eğitim Bakanlığı Temel Eğitim Genel Müdürlüğü'nün koordinesinde düzenlenen 28 Mayıs Dünya Oyun Günü etkinlikleri, Sinop'ta güzel görüntülerle kutlandı. Yüz yüze eğitimde olan öğrenciler okullarında, uzaktan eğitimde olan öğrenciler ise evlerinde ve bahçelerinde oyunlar oynayarak eğlendiler. İl Milli Eğitim Müdürü Ercan Yıldız 15 Eylül Anaokulu öğrencilerini ziyaret ederek açık havada öğrencilerle seksek, köşe kapmaca, ip atlama gibi oyunlar oynadı.
Çocukların sağlıklı büyüme ve gelişmeleri için doğada oyunun öneminden bahseden İl Milli Eğitim Müdürü Ercan Yıldız, 'Oyun çocuğun kendini ifade etmek için kullandığı dili ve aracıdır. Çocuk ve oyun; ekmek ve peynir kadar doğal, hayat ve su kadar elzemdir. Çocuklarımızın hem geleneksel oyunlarımız hem de gelişen ve değişen dünyadaki oyunlar arasında denge kurmasına yardımcı olmak biz eğitimcilerin ve ebeveynlerin en mühim görevlerindendir' dedi.

YORUMLAR
Yorumunuz başarıyla kaydedildi
reklam
reklam
SIRADAKİ HABER