SAMSUN SON DAKİKA

Pitbull dehşeti
< >
HaberlerSAMSUN HABERSamsun'da bayram namazı saat kaçta?

Samsun'da bayram namazı saat kaçta?

+
-
Samsunda bayram namazı saat kaçta?
Samsun'da bayram namazı saat kaçta?

Samsun bayram namazı saat kaçta, namaza gitmek serbest mi?

Ramazan Bayramı’nı da koronavirüs tedbirleri altında geçirecek kişiler bayram namazı saatinde kısıtlamadan muaf olacaklar. Namaza katılmak isteyen kişiler kendilerine en yakın camiye giderek bayram namazlarını eda edebilecekler. Peki, hangi ilde namaz saat kaçta kılınacak?

Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından belirlenen namaz vakitleri içerisinde illerdeki saatler duyuruldu. Buna göre 13 Mayıs 2021 Perşembe günü Samsun bayram namazı saati 05.52 olacak.

Namazın sona ermesinin ardından takip eden saat içerisinde kısıtlama yeniden devam edecek. Hem Sağlık Bakanlığı hem de İçişleri Bakanlığı bayramlaşma konusunda dikkatli olunması gerektiği uyarısında bulunmuştu.

 

KADINLAR BAYRAM NAMAZI İLE YÜKÜMLÜ MÜ? 

Diyanet İşleri Başkanlığı’nın sıkça sorulan sorular sayfasında bu konu ile ilgili açıklaması şöyle: İslam âlimlerinin ittifakına göre kadınlar, cuma ve bayram namazlarıyla yükümlü değildirler (Semerkandî, Tuhfe, II, 161, 166; Halîl, Muhtasar, 45, 47; İbn Rüşd, Bidâye, I, 157; Şirbînî, Muğni’l-muhtâc, I, 462). Bununla birlikte Hz. Peygamber (s.a.v.), kadınları bayram namazına katılmaya teşvik etmiştir. (Buhârî, Îdeyn, 15, 21; Hac, 81; Müslim, Salâtü’l-îdeyn, 1-3, 10-12). Bu itibarla kadınlar, şartların elverişli olması halinde cuma ve bayram namazlarına katılabilirler.

YORUMLAR
Yorumunuz başarıyla kaydedildi
SIRADAKİ HABER