SAMSUN SON DAKİKA

Samsun'da korkunç kaza kameraya yansıdı
< >
HaberlerSAMSUN HABERBayram namazı camilerde kılınacak mı?

Bayram namazı camilerde kılınacak mı?

+
-
Bayram namazı camilerde kılınacak mı?
Bayram namazı camilerde kılınacak mı?

Ramazan Bayramı bu yıl tam kapanmaya denk geliyor. Durum böyle olunca bayram namazı kılınacak mı başta olmak üzere birçok soru da araştırılıyor. Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, bayramda camiler açık mı ve bayram namazı kılınacak mı sorularına yanıt verdi.

Ramazan Bayramı yaklaşırken birçok konu da araştırılmaya başlandı. Bunlar arasında bayram namazı kılınacak mı, yasak mı sorusu da yer alıyor. Diyanet İşleri Başkan Ali Erbaş, özel bir televizyon kanalında açıklamalarda bulunurken bayram namazı yasak mı, camilerde kılmak serbest mi konusuna netlik kazandırdı.

 

Ramazan Bayramı'nda nereler açık olacak?

 

 

BAYRAM NAMAZI VAR MI, CAMİLERDE KILINACAK MI? 

Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, kendisine yöneltilen "Bayram namazı kılınacak mı, var mı?" sorusuna ilişkin flaş bir yanıt verdi. Hazırlıkların yapıldığını belirten Ali Erbaş, bayram namazı camilerde kılınacak mı konusuyla ilgili şunları söyledi;

 

Samsun'da bayram namazı saat kaçta 2021? Samsun'da Ramazan Bayram namazı saati 2021

 

 

 

BAYRAM NAMAZI İÇİN CAMİLERE GİTMEK SERBEST Mİ? 

Diyanet İşleri Başkanlığından yapılan açıklamaya göre, Erbaş, Kanal 7'de yayımlanan "Prof. Dr. Mustafa Karataş'la Sahur Vakti" programına video konferans yoluyla katıldı.

Erbaş, programda Kovid-19 tedbirleri kapsamında bayram namazının kılınıp kılınmayacağının sorulması üzerine, şu cevabı verdi: 

"Bayram namazı da cuma namazı gibi kısa bir namazdır. İki rekatlı bir namazdır. Biz kılınacak bir şekilde hazırlıklarımızı yapıyoruz. Cuma namazını nasıl kılıyorsak bayram namazını da aynı şekilde kılabiliriz. Milletimizin camiye gelip bir hutbe ve iki rekat namazdan sonra dua yapıp camiden ayrılma imkanı var. Dolayısıyla bayram namazında herhangi bir sıkıntı olacağını şu an itibarıyla düşünmüyorum, fevkalade bir durum olmazsa."

BAYRAMDA CAMİLER AÇIK MI? 

Diyanet İşleri Başkanlığının ramazan ayında yürüttüğü din hizmetleriyle ilgili bilgi veren Erbaş, "Beş vakit ve cuma namazlarımızda camilerdeki irşat çalışmalarımız devam ediyor. Dijital ortamı çok iyi kullanmaya başladık. Diyanet TV'den irşat programları yapılıyor. Ayrıca Türkiye genelinde 90 bin kadar camimizde, imkanlar nispetinde, tedbirlere riayet ederek irşat hizmetlerine devam ediyoruz." diye konuştu.

Yurt dışında 100'den fazla ülkede de Diyanet görevlilerinin irşat çalışmalarını sürdürdüğünü ifade eden Başkan Erbaş, "Türkiye Diyanet Vakfının hizmetleri yoğun bir şekilde devam ediyor. Yurt içinde 81 ilimiz 922 ilçemizde, Diyanet Vakfının hayır hasenat hizmetleri, ramazan paketleri, zekat dağıtımı sürüyor. Yurt dışında ise 78 ülkede fakir fukara, garip gureba insanların yanında mümkün oldukça olmaya çalışıyoruz. Ülkemizin cömertliğini, milletimizin büyüklüğünü bu şekilde hem yurt içinde hem de yurt dışında insanlarımızla paylaşmaya gayret ediyoruz." dedi.

YORUMLAR
Yorumunuz başarıyla kaydedildi
reklam
reklam
SIRADAKİ HABER