SAMSUN SON DAKİKA

Samsun'da korkunç kaza kameraya yansıdı
< >
HaberlerSAMSUNSPORAli Koç, Samsunspor maçını örnek verdi

Ali Koç, Samsunspor maçını örnek verdi

+
-
Ali Koç, Samsunspor maçını örnek verdi
Ali Koç, Samsunspor maçını örnek verdi

Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, 'Samsunspor camiası, başkanı ne kadar bağırsa, serzenişte bulunsa haklıdır. Bizde de aynı şey oldu.' dedi.

Fenerbahçe, Süper Lig'in 40. haftasında deplasmanda Ankaragücü ile karşılaştı. Sarı-lacivertli takım sahadan 2-1 galip ayrıldı.

Maçın ardından Tahkim kurulu kararı hakkında konuşan Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, “Ülke futbolunda, yaşananlar gelişmeler baştan aşağıya gözden geçirilmeli. Sayın Alper Pirşen çıktı anlattı. Dün akşam üstü sayın Selahattin Bey birkaç kelime sarf etti. Her halde Türk Futbol Tarihi'nde konuştuktan 30 dakika içinde PFDK’ya sevk edilen ilk kişidir. Ne kadar hızlı hareket ediyorlar. Keşke hızlı hareket edip hafta başı konuyu ele alsaydı federasyonumuz. Ama bize göre net bir kural hatası var. Sebeplerini tekrar söylüyorum; konu ofsayt mı, değil mi? Konusu değil. Konu ofsayt. Ama ofsayttan önce oraya varmadan yapılan bir faul var. Hakemin raporunda yazanın aksine ilgili maddeye istinaden VAR’a gidip izlemesi gerekirdi. Kural hatası bundan ibarettir. Ama bundan daha büyük bir kural hatası var; Samsunspor maçında. Bunu dile getirmek zorundayım. Hakemlerden ek raporlar istenilerek ayıplar ört bas edilemez. Edilmemeli. Ayıplar ört bas edilmemeli ki hatayı yapan ayıbı işleyen 10 kere düşünsün. Sadece o değil, bütün hakemler düşünsün. ‘Ben bunu öyle yaparsam maç alamam’ 3 gün sonra aynı hakemi maça atıyorsunuz. Yani diyorsunuz ki ‘kural hatası mural hatası dinlemem’. Normalde böyle bir itiraz varsa itirazın konusu sonuçlanana kadar hakeme maç verilmez. Etik olarak verilmez. Ama sizler kendinize göre takımlara savaş açıyorsunuz. Saçma sapan bir yaklaşım. Sizin mevcudiyetiniz bizler için” şeklinde konuştu.

"SAMSUNSPOR CAMİMASI VE BAŞKANI HAKLIDIR" 

Samsunspor maçında yaşanan bir olayı örnek veren Ali Koç, “Samsunspor maçında yaşanan olayları hepiniz biliyorsunuz. Sarı kart gösterdiğini düşündüğü birine bir sarı kart daha gösteriyor ve kırmızı kart ile oyundan atıyor. Sonra anlıyorlar ki sarı kartı yoktu aman kural hatasına girmesin diye rapora ‘ben direkt kırmızı kart verdim’. Ülkemizde bu yaşandı. Ve bunu MHK yanlış duruma düşmesin yok hakemler ofsayta düşmesin diye ek raporlar ile ört bas ettiler. Samsunspor camiası, başkanı ne kadar bağırsa, serzenişte bulunsa haklıdır. Bizde de aynı şey oldu. Hayretler içerisindeyiz. Zaten 12-13 puanımız hakem hataları yüzünden heba oldu. Tertemiz geldik tertemiz devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.

YORUMLAR
Yorumunuz başarıyla kaydedildi
reklam
reklam
SIRADAKİ HABER