SAMSUN SON DAKİKA

Samsun'da 2 kişiyi silahla vuran kadın tutuklandı
< >
HaberlerSAMSUN HABERSamsun'da korona nedeniyle okullar ve sınıflar kapanıyor!

Samsun'da korona nedeniyle okullar ve sınıflar kapanıyor!

+
-
Samsunda korona nedeniyle okullar ve sınıflar kapanıyor!
Samsun'da korona nedeniyle okullar ve sınıflar kapanıyor!

Samsun Tabip Odası Başkanı, Enfeksiyon Hastalıkları ve Mikrobiyoloji Uzmanı Dr. Funda Furtun, 'Okullarında açık olması ciddi sıkıntılar doğurmaya başladı. Biraz önce öğretmenlerimizle bir aradaydım. Onlardan aldığım bilgiye göre de ilçelerimizde özellikle Asarcık ve Vezirköprü'de okul kapama, il merkezinde sınıf kapamalar var.' dedi.

Samsun haber  - Virüs yayılımında okulları etken olduğunu dile getiren Samsun Tabip Odası Başkanı, Enfeksiyon Hastalıkları ve Mikrobiyoloji Uzmanı Dr. Funda Furtun, “Özellikle mutant virüs çocuklarda çocuk yaş grubunda da hastalık yapabiliyor. Okullarında açık olması ciddi sıkıntılar doğurmaya başladı. Biraz önce öğretmenlerimizle bir aradaydım. Onlardan aldığım bilgiye göre de ilçelerimizde özellikle Asarcık ve Vezirköprü’de okul kapama, il merkezinde sınıf kapamalar var. Özellikle bu sınava alınan lise grubu, ortaokul grubundan sonra çok ciddi vakaların arttığını ilettiler. Bunu da buradan iletiyorum, okullar da önemli. Okulları virüsün yayılmasında bir neden olarak görüyorum” dedi.

 

Samsunda Afrika mutasyonu da tespit edildi!

 

YORUMLAR4 yorum
Yorumunuz başarıyla kaydedildi
Nuray kuruoglu21 gün önce
Doğrudan okulların sorumlu tutulması doğru değil. Tedbirlere uymayan servisler,Hiç bir şey yokmuş gibi sokaklarda gündelik yaşama dahil olan öğretmenler veliler bunlarda hiç mi sorunun parçası değiller. Yasaklı zamanlarda bile sokaklardan eksilmeyen liseli gençlik şimdi corona var diye sınavlar iptal edilsin diyor peki koronaya rağmen neden hep sokaklardaydilar. Yanı okullara topu atmak çok kolaycı bir mantık.
Nesrin22 gün önce
Okulların önünde kuyruklar oluşup insanlar mesafeyi unutup okulların açılması yanlıştı zaten
Bilal23 gün önce
Çocuğumun okulunda 2 sınıf kapatıldı hala okula gönderiyoruz gitmedimi yok yazıyolar mecbur gönderiyoruz milli eğitim neden bise yapmıyor
Deniz23 gün önce
Haber doğru oğlum öğretmen özel bir kurumda ,öğrencinin birinden korona bulaştı oğluma ama sadece ona değil bir çok öğretmene zincirleme olarak bizim evde de hasta olduk şimdi ise karantina dayız ??
reklam
reklam
SIRADAKİ HABER