SAMSUN SON DAKİKA

Samsun'da masaj yaptırmaya gitti dolandırıldı
< >
HaberlerSAMSUN HABERSamsun'da temaslı olduklarını saklayanlara ceza

Samsun'da temaslı olduklarını saklayanlara ceza

+
-
Samsunda temaslı olduklarını saklayanlara ceza
Samsun'da temaslı olduklarını saklayanlara ceza

Samsun Valiliği'nden yapılan açıklamada, temaslı olduklarını saklayanlara yaptırım uygulanacağı belirtildi.

Samsun haber  - Samsun Valiliği'nden yapılan son dakika açıklamada, Kovid-19 testi pozitif çıkan bazı vatandaşların temaslı listesini filyasyon ekiplerine eksik verdiği, bunun da vaka sayılarında ciddi artışları beraberinde getirdiğini açıklandı.

Testi pozitif çıkan ve temas kurdukları kişileri söylemeyenlere yaptırım uygulanacağı belirtilirlen şu ifadelere yer verildi; 

"Değerli Samsunlular;

Bir süredir Kovid-19 testi pozitif çıkan bazı vatandaşlarımızın temaslı listesini filyasyon ekiplerimize eksik verdiği, bunun da vaka sayılarında ciddi artışları beraberinde getirdiğini üzülerek müşahede ediyoruz.

Belirtilerin başlangıcından iki gün öncesine kadar temas ettiğiniz kişileri kendilerini takip etmeleri için bilgilendirmeniz ve filyasyon ekiplerimize de temaslı listesini kimseyi atlamadan vermeniz salgınla mücadelede hayati önem taşıyor.

Lütfen; hepimizin sağlığını korumak için gece-gündüz demeden sahanın her alanında görev alarak, titizlik, özveri ve fedakarlıkla virüsün izini süren filyasyon ekiplerimize destek olalım.

İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulunun 12/03/2021 tarihli ve 11 sayılı kararıyla; Kovid-19 hastası olduğu tespit edilen kişiye, kendisiyle temaslı olan kişileri filyasyon ve denetim ekiplerinde görev yapan personele bildirmemesi durumunda Türk Ceza Kanunu’nun “Bulaşıcı Hastalıklara İlişkin Tedbirlere Aykırı Davranma”yı düzenleyen 195.maddesine göre işlem tesis edilecek, ayrıca Umumi Hıfzıssıhha Kanunu’nun 282. maddesine göre idari yaptırım uygulanacaktır."

YORUMLAR
Yorumunuz başarıyla kaydedildi
reklam
reklam
SIRADAKİ HABER