SAMSUN SON DAKİKA

Samsun İmsakiyesi 2021- Samsun'da sahur ve iftar saat kaçta?
< >
HaberlerGÜNDEMŞehit ve Gazi aileleri Çanakkale'de

Şehit ve Gazi aileleri Çanakkale'de

+
-
Şehit ve Gazi aileleri Çanakkalede
Şehit ve Gazi aileleri Çanakkale'de

Sivas Belediyesi, Sivas ve ilçelerinde yaşayan 180 şehit ve gazi ailesi için Çanakkale Zaferinin 106. yılı münasebetiyle Çanakkale gezisi düzendi. 180 kişiden oluşan kafile özel uçakla Nuri Demirağ Havaalanından Çanakkale'ye uğurlandı. Sivas Belediyesi Başkanı Hilmi Bilgin, Şehit ve gazi aileleriyle yakından ilgilenerek kafilede yer alan çocuklar


'1071 yılından itibaren bu topraklarda yaşamak için bedel ödüyoruz'
Başkan Bilgin, konuşmasında 1071 yılından itibaren bu topraklarda yaşamak için bedel ödendiğine dikkat çekerek, 'Gazilerimize sağlıklı ömürler diliyoruz. 1071 yılından itibaren bu topraklarda yaşamak için bedel ödüyoruz. Bundan 1 asır önce 'Çanakkale geçilmez' diyerek, sonrasında da Kurtuluş Savaşıyla düşmanı püskürterek Cumhuriyet kurulmuş bundan sonrada milletimizin desteği ile ilelebet yaşayacaktır. Bugün orada yaşananları hatırlamak o manevi havayı teneffüs etmek amacıyla böyle bir organizasyon gerçekleştirdik. Şehit ailelerimiz için farklı bir program düzenlemek istedik. Bundan sonrada gençlerimiz için bu tür organizasyonlarımız devam edecektir' dedi.
Geziye katılan ailelerde düzenlenen geziden duydukları memnuniyeti dile getirerek Sivas Belediye Başkanı Hilmi Bilgin'e teşekkür ettiler.

YORUMLAR
Yorumunuz başarıyla kaydedildi
reklam
reklam
SIRADAKİ HABER