SAMSUN SON DAKİKA

Samsun İmsakiyesi 2021- Samsun'da sahur ve iftar saat kaçta?
< >
HaberlerGÜNDEMKKTC Cumhurbaşkanı Tatar: 'Kıbrıs'ta barış ve istikrar için kazan kazan anlayışıyla bir anlaşma gerekli'

KKTC Cumhurbaşkanı Tatar: 'Kıbrıs'ta barış ve istikrar için kazan kazan anlayışıyla bir anlaşma gerekli'

+
-
KKTC Cumhurbaşkanı Tatar: Kıbrısta barış ve istikrar için kazan kazan anlayışıyla bir anlaşma gerekli
KKTC Cumhurbaşkanı Tatar: 'Kıbrıs'ta barış ve istikrar için kazan kazan anlayışıyla bir anlaşma gerekli'

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, Fransa'nın Kıbrıs Büyükelçisi Salina Grenet-Catalano ile yaptığı görüşmede, Kıbrıs'ta barış ve istikrarın sağlanabilmesi için kazan kazan anlayışıyla bir anlaşmanın önemini vurguladı.


KKTC Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, Fransa'nın Kıbrıs Büyükelçisi Salina Grenet-Catalano'yu makamında kabul etti. Büyükelçi Grenet-Catalano ile görüşmesinde KKTC'nin egemen eşitlik zemininde Rum tarafı ile iş birliğini öngören iki devletli çözüme dayalı politikasına değinen Cumhurbaşkanı Tatar, Kıbrıs'ta ve bölgede barış ve istikrarın sağlanabilmesi için kazan kazan anlayışıyla yapılacak bir anlaşmanın önemine vurgu yaptı.
Tatar, KKTC'nin uluslararası alanda adil ve eşit bir muamele görmesi, iki taraf arasındaki siyasi ve ekonomik dengesizliğin kaldırılması konularında Birleşmiş Milletler (BM) Güvenlik Konseyi'nin daimî üyesi olan Fransa'nın katkıda bulunmasının önemine dikkat çekti. Tatar 5+ BM toplantısına, Kıbrıs ve Doğu Akdeniz'de egemen eşitlik zemininde sürdürülebilir istikrar ve iş birliği vizyonu ile gideceğinin ve bu vizyonu savunacaklarının da altını çizdi.

YORUMLAR
Yorumunuz başarıyla kaydedildi
reklam
reklam
SIRADAKİ HABER