SAMSUN SON DAKİKA

Sağlam: Futbolcu kardeşlerimize sonuna kadar güveniyorum
< >
HaberlerGÜNDEMŞekersiz Türk Lokumuna Yoğun Talep

Şekersiz Türk Lokumuna Yoğun Talep

+
-
Şekersiz Türk Lokumuna Yoğun Talep
Şekersiz Türk Lokumuna Yoğun Talep

Servet Şekerleme tarafından üretilen şekersiz Türk lokumu dünya ülkeleri içerisinde rağbet görmeye devam ediyor. Taleplere yetişmekte zorlanan firma özellikle Arap ülkelerinden yoğun şekilde talep görüyor.

192 ülkeye ihracat yapan firma meyve konsantrelerinden tamamen şekersiz lokum üretti. 40 yıllık lokum ustası Servet Şekerleme uzun yıllar süren araştırma ve ar-ge çalışmalarının ardından içeriğinde şeker pancarından üretilen şekerin bulunmadığı lokum çeşitleri  imal etmeyi başardı.

Meyve Konsantrelerinden Üretildi 

Meyve konsantrelerinden üretilen lokum şekerli lokuma göre farklı bir damak tadına sahip. Merkezi Fethiye'de bulunan firma satış mağazalarında tüketime sunduğu şekersiz Türk lokumuna gösterilen yoğun ilgi sonrasında satışlarını tüm dünya ülkelerine ihracat başlatarak gerçekleştirdi.

Şu an 192 ülkeye şekersiz Türk lokumu satışını sürdüren firma telefon ve internet üzerinden sipariş almakta.

150 kilo meyveden 25 kilo lokum elde eder Servet Şekerleme ustaları piyasaya yeni bir lokum çeşidi kazandırmanın mutluluğunu yaşıyor.

Saray Mutfağının En Önemli Parçası 

Şekersiz Türk lokumu üretiminin kendilerine ait olduğunu ifade eden firma yetkilileri lokumda şeker yerine meyvelerin verdiği tatların kullanıldığını belirtmektedir.

Lokumun içerisindeki sakkaroz oranı 0.84, sıfır şeker bulunan lokum tamamen doğal meyvelerin aroması ile tatlandırılmakta. Yüzlerce yıllık tarihe sahip olan Türk lokumu, Osmanlı döneminde saray mutfağının en önemli parçasıydı.

Dünyada Turkish Delight olarak tanınan Türk lokumu turizmin artması ile birlikte tüm dünyada popülarite kazanmıştır.

Şeker, nişasta, sitrit asit, gıda boyası ve aromanın bir araya gelmesi ile elde edilen mükemmel lezzet şekillendirilerek ambalajlanır.

Kahvenin En İyi Dostu 

Bademcik iltihabından böbrek hastalığına çıban ve yaraların iyileşmesine kadar birçok faydası bulunan lokumun yeni çeşidi Servet Şekerlemenin kendi üretimi olan şekersiz Türk lokumu yeni bir damak tadı oluşturdu.

Türk mutfağının tatlı üyesi, kahvenin en iyi dostu olmasının yanı sıra çocukluğumuzun nostaljisi, bayramları sevme nedenimiz ve halen verilen en güzel hediyedir.

  • Kuş lokumu
  • Meyveli lokum
  • Kaymaklı lokum
  • Kuruyemiş lokum
  • Gül yapraklı lokum
  • Çikolatalı lokum gibi onlarca farklı çeşide sahip olan Türk lokumu besin değeri açısından da son derece yararlıdır. Sipariş vermek içinhttps://www.servetsekerleme.com/ web sitesini ziyaret edebilirsiniz.
YORUMLAR
Yorumunuz başarıyla kaydedildi
reklam
reklam
SIRADAKİ HABER