SAMSUN SON DAKİKA

Samsun'da tavuk üst geçidi yapıldı
< >
HaberlerSAMSUN HABERSamsun 1'inci sıraya yükseldi

Samsun 1'inci sıraya yükseldi

+
-
Samsun 1inci sıraya yükseldi
Samsun 1'inci sıraya yükseldi

Samsun corona virüs vakası artan şehirler arasında 1'inci sıraya yükseldi.

Samsun haber  - Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, haftalık vaka sayılarını içeren insidans haritasını yayınladı. Tabloda Samsun'un 1. sıraya yükseldiği görülüyor. Samsun'da 27 Şubat 5 Mart tarihlerini içeren tabloda haftalık vaka sayısı 100 bin kişide 314,15 oldu. İllere göre haftalık Kovid-19 vaka sayısı her 100 bin kişide İstanbul'da 111,57, Ankara'da 54,83, İzmir'de 66,47 oldu.

 

Samsunlular AVM'ye akın etti

 

Bakan Koca yaptığı açıklamada, "Kontrollü normalleşme için illerimizin 100.000 nüfusa karşılık gelen haftalık vaka sayılarını içeren insidans haritasının güncel hali ektedir. Yüksek riskli illerimiz risklerini düşürmek için daha tedbirli olmalı. Normalleşme kontrollü gerçekleşmeli." dedi.

 

YORUMLAR1 yorum
Yorumunuz başarıyla kaydedildi
Sevilay35 gün önce
3 Corona hastası tespiti ile herşeye yasak getiren Türkiye de tam anlamıyla iyileşme sağlanmadan herşey esnetilirse olacağı buydu.okulların bende açılmasını çok isterdim ama durum bu sekildeyken değil.Çocuklarimiz okula gitsin isterken onların hastalanıp hastaneden ölüsünü almak istemiyoruz. Karadeniz'de Türkiye'nin bir Bölgesi neden burdaki insanları değersiz görüyorlar? ilkokul, ortaokul ve liselere 1yil daha verin 5sene olsun düzgün bir eğitimle mezun olsunlar aç kapa bu nedir ya çocukların psikolojileri artık bozuldu.Hasta olurum diye korkar hal...
reklam
reklam
SIRADAKİ HABER