SAMSUN SON DAKİKA

Samsun İmsakiyesi 2021- Samsun'da sahur ve iftar saat kaçta?
< >
HaberlerSAMSUN HABERDİŞ HEKİMİ FOBİSİNİ GENEL ANESTEZİYLE YENMEK MÜMKÜN!

DİŞ HEKİMİ FOBİSİNİ GENEL ANESTEZİYLE YENMEK MÜMKÜN!

+
-
DİŞ HEKİMİ FOBİSİNİ GENEL ANESTEZİYLE YENMEK MÜMKÜN!
DİŞ HEKİMİ FOBİSİNİ GENEL ANESTEZİYLE YENMEK MÜMKÜN!

VM Medical Park Samsun Hastanesi Ağız ve Diş Sağlığı Kliniği'nden Dt. Ataben Efe Çelik,daha çok diş hekimi fobisi yaşayan çocuk ve erişkinler için tercih edilen bir yöntem olan sedasyon ve genel anestezi altında diş tedavisi hakkında bilgilendirmede bulundu.

Sedasyon ve genel anestezi altında diş tedavilerinin, diş hekimlerinin anestezi uzmanlarıyla birlikte uyguladığı, hastanın acı, ağrı, korku hissetmediği bir uyku hali olduğunu vurgulayan VM Medical Park Samsun Hastanesi Ağız ve Diş Sağlığı Kliniği’nden Dt. Ataben Efe Çelik, “Bu uygulama fiziksel ve zihinsel engeli olan çocuk ve erişkinlerde, diş hekimi fobisi olan çocuk ve erişkinlerde,4 yaşın altındaki çocuklarda, diş hekimi fobisi oluşmaması için bulantı ve öğürme refleksi fazla olan hastalarda uzun sürecek işlemlerin tek seferde bitirilmesinin sağlanması için tercih ettiğimiz bir yöntemdir” dedi.

Hasta uygulamadan yarım saat sonra hastaneden ayrılabilir 

Sedasyon işleminin genellikle diş ünitesinde uzman anestezi doktoru gözetiminde ortalama 10-15 dakika sürecek basit tedavilerde kullanılan bir yöntem olduğunu belirten Dt. Ataben Efe Çelik, “Hastamız uyandıktan yarım saat sonra hastaneden çok rahat bir şekilde ayrılabilir. 10-15 dakikadan uzun işlemler için genel anestezi tercih ediyoruz. Genel anestezi işlemi yaptığımız hastamız çoğu zaman günü birlik hastaneden ayrılabilir” şeklinde konuştu.

YORUMLAR
Yorumunuz başarıyla kaydedildi
reklam
reklam
SIRADAKİ HABER