SAMSUN SON DAKİKA

Samsun'da tavuk üst geçidi yapıldı
< >
HaberlerSAMSUN HABERSAMSUN'DA TRAFİK OLUŞTU

SAMSUN'DA TRAFİK OLUŞTU

+
-
SAMSUNDA TRAFİK OLUŞTU
SAMSUN'DA TRAFİK OLUŞTU

Samsun'da sokağa çıkma yasağı uygulanmasına rağmen Atatürk Bulvarı'nda trafik yoğunluğu meydana geldi.

Samsun'da koronavirüs vakaları adeta pik yaptı. Covid-19 vakalarının tekrar artış göstermeye başladığı Samsun’da yapılan denetim çalışmaları artırılırken, ek tedbirler de alınmaya başlandı. Bütün bunlara rağmen uyarıları pek ciddiye alan yok.

"MUAFİYETİ KÖTÜYE KULLANLAR OLUYOR"

Vali Dağlı, sokağa çıkma kısıtlamasında muafiyeti bulunan kişilerin izinlerini kötüye kullanmamaları için de denetimleri artırdıklarını dile getirerek, “Bildiğiniz gibi mutlaka cumartesi pazar da olsa dışarı çıkması gereken personel veya çalışanlar olabiliyor. Ancak bu muafiyetlerinde kötüye kullanıldığını siz de biz de görüyoruz. Buna kesinlikle müsaade etmeyeceğiz. Denetimler daha da sıkılaşacak mutlaka doğru olan muafiyetlerin geçmesine müsaade edeceğiz. Aksi halde cumartesi pazar da muafiyeti kullanarak dışarı çıkmak isteyenlere izin vermeyeceğiz. Örneğin bir süper markete yürüyerek gelinmesi gerekiyor. Bakanlığımız genelgelerinde ‘Yürüyüş mesafesi’ deniyor. Bakıyoruz ki yürüyüş mesafesi birine göre 100 metre birine göre 5 kilometre yürüme mesafesi olmaz. Bunu normal spor yürüyüşüne dönüştürmemek gerekiyor. Köpek gezdirmenin bir mantığı var bu tip durumları biraz daha kötüye kullanmamak gerekiyor. Bunlara müsaade edilmeyecek bunları bilelim” dedi.

YASAĞA RAGMEN TRAFİK OLUŞTU

Samsun'un Atakum ilçesi Güzelyalı Mahallesi Atatürk Bulvarı'nda 56 saat sürecek olan sokağa çıkma yasağına rağmen araçlar uzun kuyruklar oluşturdu.

YORUMLAR
Yorumunuz başarıyla kaydedildi
reklam
reklam
SIRADAKİ HABER