SAMSUN SON DAKİKA

Müge Anlı: Bu adamı Taksim meydanı'nda asasım var
< >
HaberlerEKONOMİKısa Çalışma Ödeneği uzatıldı mı? Cumhurbaşkanı Erdoğan açıkladı

Kısa Çalışma Ödeneği uzatıldı mı? Cumhurbaşkanı Erdoğan açıkladı

Kısa çalışma ödeneği, pandemi döneminde ekonomik önlemler kapsamında ödenmeye devam ediyor.

+
-
Kısa Çalışma Ödeneği uzatıldı mı? Cumhurbaşkanı Erdoğan açıkladı
Kısa Çalışma Ödeneği uzatıldı mı? Cumhurbaşkanı Erdoğan açıkladı

 Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı 'nın imzası ile hayata geçirilen kısa çalışma ödeneği, Cumhurbaşkanlığı kararı ile Resmi Gazete'de yayımlanarak şubat ayının sonuna kadar uzatılmıştı. Kabine Toplantısı sonrası Türkiye'nin ekonomik gündemine dair değerlendirmeler yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan, kısa çalışma ödeneğinin yeniden uzatıldığını duyurdu. İşte, kısa çalışma ödeneği  ile ilgili ayrıntılar


Ekonomik, sektörel, bölgesel kriz ve zorlayıcı sebeplerle işyerindeki çalışma süresi azalan çalışanlara İşsizlik Sigortası Fonu’ndan ödenen kısa çalışma ödeneği sona eriyor.

KISA ÇALIŞMA ÖDENEĞİ NE ZAMAN BİTİYOR? 

Kabine toplantısının ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan  açıklama yaptı.

* Salgın tedbirlerinden etkilenen hizmet sektörleri başta olmak üzere esnaflarımızın ve şirketlerimizi bulunduğunu da biliyoruz. 311 milyar lirayı bulan destek ve teşviklerle bu sıkıntıları bir nebze hafifletmenin gayreti içerisindeyiz. Sosyal destek kısa çalışma ödeneği, normalleşme desteği başlıkları altında milletimize aktardığımız kaynak 53 milyar lirayı buldu. Kısa çalışma ödeneğinin süresini son kez olarak mart ayının sonuna uzattık.

İBAN NUMARASI İŞKUR KAYIT VE GÜNCELLEME 


IBAN bilgileri bulunmayan vatandaşlara da PTT üzerinden ödemelerini alıyor.
İBAN numarası ödeneğin hesaplara yatması için büyük önem taşıyor. Açıklamaya göre; İşsizlik maaşı veya kısa çalışma ödeneğinin hesabına yatırılması için ilk önce https://esube.iskur.gov.tr adresine giriş yapın. Sayfaya girdikten sonra IBAN bilgilerinizi girmek veya güncellemek için tıklayınız.” Sekmesine giriş yapın. Açılan sayfanın en altında IBAN kutusu yazan yere paranızın yatmak istediği hesabınızın İBAN numarasını yazın. Bilgilendirme metnini okuyup kabul ettikten sonra kaydetme tuşuna basınız. Bu işlemler sonrasında ödeneğiniz hesabınıza yatacaktır.

YORUMLAR
Yorumunuz başarıyla kaydedildi
reklam
reklam
SIRADAKİ HABER