SAMSUN SON DAKİKA

Samsun'da okullar açılacak mı?
< >
HaberlerGÜNDEMBursa Avukatlık Hizmetleri

Bursa Avukatlık Hizmetleri

Avukatların, müvekkilinin haklarını mahkemelerde savunması işinin yanı sıra, müvekkiliyle hukuki sorunlarını çözümü kapsamında, danışmanlık gibi bir görevi daha vardır.

+
-
Bursa Avukatlık Hizmetleri
Bursa Avukatlık Hizmetleri

Avukat, danışma görevine dahil olarak müvekkiline; mantıklı kararlar verebilmesi adına yaşanan problemin diğer çözüm yıllarını ve her bir çözüm yolunun yararlarını, zararlarını gösterir. Uyuşmazlık olduğu durumlarda, zorunlu olmadıkça olayın davaya kadar uzanmasını ve oluşabilecek çekişmeleri önler. Bu sebeplerden ötürü, avukatın yapacağı danışmanlık görevi, mahkemede müvekkili savunma görevi kadar öneme sahiptir.

Danışma Görevinin Önemi 

Avukatın yaptığı danışmanlık görevinde de meslek kurallarının gereği çerçevesinde hareket edip, profesyonel bir tutum içinde hareket etme yükümlülüğü vardır. Aksi halde; müvekkilin hukuki sürecine etki edecek yanlış fikirler vermesine yol açabilir ve bunun sonucunda avukatlık mesleğine olan güvenin de sarsılmasına etki edecek sonuçlar doğurabilir. İş hayatında ya da normal yaşantınızda oluşabilecek herhangi bir mağduriyet ve hak kaybı durumunda oluşan sorunları en aza indirmek ve sorunun devamının gelmemesini sağlamak adına; pratik, ekonomik, bilimsel ve akılcı çözümler adına yetkin avukatlar görevlendirilmektedir.

Dava Süreci ve İşleyişi 

Birçok avukat araç değer kaybı davasıyla ilgilenmektedir. Sigorta Tahkim Komisyonu’nda açılan davalarda Sigortacılık Kanunu gereğince Sigorta Hakemleri uyuşmazlıkları dört ayda sonuca kavuşturmaktadırlar. Bu dört ay haricinde tebligat ve icra işlemlerini de dahil edecek olursak Sigorta Tahkim Komisyonu’nda davaların altı ayda sonuçlanarak tahsilat işleminin de yapıldığını söyleyebiliriz. Adli yargı kurumu içerisinde yer alan Asliye Ticaret ve Asliye Hukuk Mahkemelerinde açılan davalar ise fazla iş yükü, kapanmamış usulü işlemler ve dosya çokluğu nedeniyle 1,5 – 2 yıl arasında sonuca ulaşmaktadır.

Çoğu sigorta şirketleri kazalardan doğan değer kaybını sigorta kapsamına almamakta ısrarcı olabilir. Bunun için sigorta firmaları söz konusu kayıpları karşılamamak için ısrarcı olup, araç sürücüsü ya da ruhsat sahibine dava açılması son derece önemlidir. Bu sebeple Bursa sigorta avukatı  ve Bursa avukat  desteği arayan vatandaşların danışma hizmeti arama sürecinde ince elemeleri gerekmektedir. İyi bir avukat desteği vatandaşı mağdur etmeyip hukukun sınırlarını sonuna kadar zorlayarak davacının kaybını gidermelidir. Sigorta şirketlerine karşı güçlü değilseniz hakkınızı hiçe sayarak, size mağduriyet yaşatabilirler.

YORUMLAR
Yorumunuz başarıyla kaydedildi
reklam
reklam
SIRADAKİ HABER