SAMSUN SON DAKİKA

MEB'den yüz yüze eğitim açıklaması
< >
HaberlerSAMSUN HABERSamsunlu PKK sempatizanından Gara propagandası

Samsunlu PKK sempatizanından Gara propagandası

Samsunlu PKK sempatizanı Gara şehitleri üzerinden kara propaganda yaptı.

+
-
Samsunlu PKK sempatizanından Gara propagandası
Samsunlu PKK sempatizanından Gara propagandası

Samsun Bafra doğumlu olan Pontusculuk ve PKK propagandası yapan Yannis Vasilis namı diğer İbrahim Yaylalı Yunanistan’da Türkiye aleyhine yaptığı propagandalar yetmezmiş gibi sosyal medya aracılığı ile Gara’da verdiğimiz 13 şehit üzerinden kara propaganda yaptı.

 

Samsun Bafra doğumlu İbrahim Yaylalı 1994 yılında Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nde PKK ile çıkan çatışmada yaralanmış, PKK tarafından esir alınmış, 2 yıl 3 ay esir kalmış, ve sonrasında ise terör örgütü yandaşı olmuş bir isim. Türkiye’de terör propagandası yapması nedeniyle aranan İbrahim Yaylalı Edirne Meriç nehrini geçerek Yunanistan'a iltica ederek Yannis Vasilis Yaylalı ismini aldı.

 

Yunanistan’da çeşitli medya organlarında Türkiye karşıtı söylemleri ile adını duyuran Yannis Vasilis sık sık Pontus soykırımı söylemini de gündeme getiren bir isim.

 

Yaylalı son olarak biri Samsunlu olan 13 Gara şehidi üzerinden Türkiye Cumhuriyeti’ni suçlayarak PKK propagandası yaptı.

 

YouTube üzerinden PKK lehine programlar yapan Adem Karaçoban’ın konuğu olan Yaylalı Gara’da devletin katliam yaptığını söyleyerek PKK’yı sanki eli kanlı bir terör örgütü değil de masum gibi göstermeye çalıştı. 13 silahsız rehineyi kafalarından vurmak sureti ile şehit eden PKK tüm kesimlerin tepkisini çekmişken Yaylalı adeta PKK’nın karizmasını kurtarmaya çalışan açıklamalar yaptı.

 

PKK’nın Cenevre sözleşmesine bağlı ve diyalog kanallarını açık tutan bir yapı olduğu şeklindeki yalanları peş peşe sıralayan Yaylalı; “Gara’da kurtarma operasyonu olmaz. Orası çok sarp bir bölge. Savaş uçakları o bölgeyi bombaladı. Sonra da oradaki rehineleri kurtarmayı amaçlayacaksın. Bu iç siyaseti manipülasyonu için oradaki rehinlerin cenazesine güvenmektir” gibi cümleleri kurmaktan utanmadı.

 

Bununla da yetinmeyen Yaylalı, PKK’nın 13 rehineyi kafalarından vurmak suretiyle şehit etmeyecek bir örgüt olduğunu söyleyecek kadar fütursuzlaştı.

YORUMLAR
Yorumunuz başarıyla kaydedildi
reklam
reklam
SIRADAKİ HABER