SAMSUN SON DAKİKA

MEB'den yüz yüze eğitim açıklaması
< >
HaberlerSAMSUN HABERSamsun'da sokak hayvanlarının barınaklarını yaktılar

Samsun'da sokak hayvanlarının barınaklarını yaktılar

Canik Hayvanseverler Derneği ile gönüllü hayvanseverler tarafından sokak hayvanları için yapılan barınaklar kimliği belirsiz kişi ya da kişiler tarafından ateşe verildi.

+
-
Samsun'da sokak hayvanlarının barınaklarını yaktılar
Samsun'da sokak hayvanlarının barınaklarını yaktılar

Canik Hayvanseverler Derneği , sokak hayvanları için Samsun'un çeşitli bölgelerine barınaklar yapıyor. Canik ilçesi nin yanısıra İlkadım ilçesi nde 2 noktaya gönüllü hayvanseverler ile birlikte sokak hayvanları  için 25 odalı barınaklar yaptıklarını belirten Canik Hayvanseverler Derneği Başkan Yardımcısı Nusret Soykan , "Can dostlarımızı beslemeye gittiğimizde gördüğümüz manzara bizleri çok üzdü. Sokak hayvanları için yaptığımız kulübeler kimliği belirsiz kişi ya da kişiler tarafından ateşe verilmişti" dedi.

 

 

‘DOĞANIN BİR PARÇASIYIZ’ 

'Bunun adı vicdansızlık' diyen Soykan, "Sokak hayvanları çaresiz bir şekilde ve zorlu kış şartları altında yaşam mücadelesi veriyor. Bizler de dernek üyelerimiz ve gönüllü arkadaşlarımızla birlikte can dostlarımızın daha iyi şartlarda kış ayını geçirmelerini sağlamak amacıyla kulübeler yaptık. Kimseye zararı olmayan sokak hayvanlarının kulübelerini ateşe vermek kime ne katkı sağlayacak? Vatandaşlarımızı daha duyarlı olmaya davet ediyoruz. Hepimiz birer can taşıyoruz ve hepimiz doğanın bir parçasıyız. Canlarımıza zarar vermek yerine onlara sahip çıkmalıyız" diye konuştu.

 

YORUMLAR
Yorumunuz başarıyla kaydedildi
reklam
reklam
SIRADAKİ HABER