SAMSUN SON DAKİKA

Samsun İmsakiyesi 2021- Samsun'da sahur ve iftar saat kaçta?
< >
HaberlerGÜNDEMŞehitlerimizin kanı yerde kalmadı

Şehitlerimizin kanı yerde kalmadı

+
-
Şehitlerimizin kanı yerde kalmadı
Şehitlerimizin kanı yerde kalmadı

İçişleri Bakanlığı, Bitlis'te etkisiz hale getirilen teröristlerden birinin 'turuncu kategoride' yer aldığının tespit edildiğini açıkladı.


Yıldırım operasyonları kapsamında, Bitlis Sehi Ormanları kırsalında, 10-11Ocak 2021 tarihlerinde İl Jandarma Komutanlığınca Jandarma SİHA ve İHA ile Hava Kuvvetleri destekli, Jandarma Özel Harekat (JÖH) ve komando birlikleri ile gerçekleştirilen operasyonda 3 terörist etkisiz hale getirilmişti.
Etkisiz hale getirilen teröristlerden birinin Bitlis Bölgesinde sorumlu düzeyde faaliyet gösteren ve terörden arananlarda 1 milyon TL'ye kadar ödülle 'TURUNCU' kategoride yer alan Poyraz Bulanık kod adlı Kurban Pehlivan olduğu tespit edildi.
Etkisiz hale getirilen teröristin, 08 Temmuz 2017 tarihinde Bitlis/Merkez-Hazo Boğazı mevki'inde komando timlerinin görev değişimi esnasında, bölücü terör örgütü mensuplarınca yola döşenen EYP'nin patlaması sonucu 2 personelin şehit edilmesi ve 1 personelin yaralanması olayına katıldığı belirlenmiştir.
Teröristin etkisiz hale getirilmesi ile şehitlerimiz Jandarma Astsubay Üstçavuş Recep İnce ve Jandarma Uzman Onbaşı Halil Ateş'in kanı yerde kalmadığı vurgulandı.

YORUMLAR
Yorumunuz başarıyla kaydedildi
reklam
reklam
SIRADAKİ HABER