SAMSUN SON DAKİKA

Samsun'a ne kadar aşı geldi?
< >
HaberlerGÜNDEMSamsun'da aşı sıralaması belli oldu! Siz ne zaman olacaksınız?

Samsun'da aşı sıralaması belli oldu! Siz ne zaman olacaksınız?

Sağlık çalışanlarına yönelik aşılama uygulamasının başlamasının ardından koronavirüs aşısında öncelikli meslek grupları da belli oldu. İşte Samsun dahil 81 ilde uygulanacak sıralama...

+
-
Samsun'da aşı sıralaması belli oldu! Siz ne zaman olacaksınız?
Samsun'da aşı sıralaması belli oldu! Siz ne zaman olacaksınız?

Sağlık çalışanları na yönelik aşılama uygulamasının başlamasının ardından koronavirüs aşısında öncelikli meslek grupları da belli oldu.Bu durumda Samsun 'da aşı sıralaması da belli oldu.

Sağlık Bakanlığı, koronavirüs  aşısında öncelik verilecek meslek gruplarını güncelledi. İlk etapta sağlık çalışanları ve 65 yaş ve üstü vatandaşlar, ikinci grupta hizmet sektöründe çalışanlar, üçüncü aşamada kronik rahatsızlığı olanlar, dördüncü aşamada ise sırası geldiği halde aşı yaptırmayanlar yer alacak.

Sağlık Bakanlığı covid19asi.saglik.gov.tr adresinde aşı olacak meslek gruplarının sıralı listesini paylaştı. Listenin yayınladığı sayfada, "Hastalığa maruz kalma, hastalığı ağır geçirme ve bulaştırma riskleri ile hastalığın toplumsal yaşamın işleyişi üzerindeki olumsuz etkisi değerlendirilerek COVID-19 aşısı uygulanacak gruplar belirlenmiş olup bu gruplara sırasıyla uygulanacaktır" açıklaması yapıldı. Bugün başlayan aşılama uygulamasında 100 bine yaklaşıldığı da öğrenildi.

İşte aşılamada öncelik verilecek dört grup: 

Birinci aşamada sağlık kurumunda çalışanlar; yaşlı, engelli, koruma evleri gibi yerlerde kalanlar ve çalışanlar ve 65 yaş üstü bireyler aşılanacak.

YORUMLAR
Yorumunuz başarıyla kaydedildi
reklam
reklam
SIRADAKİ HABER