SAMSUN SON DAKİKA

Samsun'a ne kadar aşı geldi?
< >
HaberlerSAMSUN HABERSamsun'da ulaşım duracak

Samsun'da ulaşım duracak

Samulaş'ta grev kararı: Samsun'da ulaşım duracak. Samsun Büyükşehir Belediyesine bağlı SAMULAŞ A.Ş'de örgütlü olan Demiryol-İş Sendikası, belediye ile yapılan toplu iş sözleşmeleri görüşmelerinden olumlu bir sonuç alamadıklarını ve greve gideceklerini duyurdu.

+
-
Samsun'da ulaşım duracak
Samsun'da ulaşım duracak

Demiryolu İş Sendikası Bölge Temsilcisi Murat Kütük, SAMULAŞ'ın grev kararı aldığını ve grev başladığı andan itibaren Samsun'da ulaşımın duracağını açıkladı.

Demiryolu İş Sendikası Bölge Temsilcisi Murat Kütük, Samsun Büyükşehir Belediyesi'ne bağlı SAMULAŞ çalışanlarının haklarının verilmediğini gerekçe gösterek grev kararı alındığını açıkladı. Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir'le 1 Temmuz'dan itibaren yapılan toplu iş sözleşmelerinden sonuç alamadıklarını söyleyen Başkan Kütük, "Çalışanların iyi niyetine rağman tüm diyalog yolları denenmiş fakat netice alınamamıştır. Bu sebeple 30 Kasım 2020 tarihinde kanuni hakkıımız olna grev kararı alınmıştır" dedi.

Başkan Kütük, "Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, bir nefes alacak kadar ücreti bize çok görmüştür. Bize yasal hakkımız olan grevden başka yol bırakmamıştır. Yine de inanıyoruz ki Başkan Demir kararı gözden geçirip, çalışanlarımızın hakkını teslim edecektir. Bizim derdimiz grev değil. Hakkımızı masada almaktır. 5 ise 4 versin ama versin. Ulaşım araçları kar zarar kuruluşu değil, sosyal kuruluşlardır. Başkan Demir'den, grev başlamadan tekrar görüşelim demesini bekliyoruz.Eğer ki grev uygulamasuı vaşlarsa samulaşa ait tramvaylar ve otobüsler Başkan Demir sesimizi duyana kadar çalışmayacaktır"şeklinde konuştu.

Başkan Kütük açıklamasında "SAMULAŞ çalışanları siz Samsunluları taşımakta olup, hergün saat 04.00'te evlerinden çıkıp, günde 13 saat sizlere hizmet etmektedir. Pandemi sürecinde gece gündüz pandemiyi umursamadan, değerli Samsun halkına hizmet etmiş ve bu sürece boyunca 4 ay eksik maaş almış, hiç şikayet etmemişlerdir. Samsun'u ve SAMULAŞ'ı sahiplenerek, en üst derece fedakarlıkla hizmet ederek, bunu asgari ücretin biraz üstünde bir maaşla yapmışlardır.Tüm Türkiye'de tramvay ve metro kuruluşları arasında en az sayıda çalışanla, en az ücretle gerçekleştirmişlerdir" şeklinde konuştu.

YORUMLAR
Yorumunuz başarıyla kaydedildi
reklam
reklam
SIRADAKİ HABER