Samsun'da icradan satılık dükkan

Samsun'da icradan satılık dükkan

Samsun'un İlkadım ilçesinde 332 metrekare büyüklüğündeki dükkan icaradan satılık.

Samsun'un İlkadım İlçesi Kılıçdede Mahallesi'de 332 metrekare büyüklüğündeki dükkan, Samsun İcra Dairesi tarafından icra yoluyla satılacak. İcrada satışın birinci satış günü 11 Ocak 2021, saat 11.05, ikinci satış günü 8 Şubat 2021, saat 11.05'de yapılacak. İcra yoluyla satılacak dükkanın kıymeti ise 1 milyon 165 bin TL olarak açıklandı.

İLANIN DETAYLARI

T.C.
SAMSUN İCRA DAİRESİ
2019/45 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Samsun İl, İlkadım İlçe, 894 Ada, 42 Parsel, Kılıçdede Mahalle, zemin kat 3 bağımsız bölüm, 1/1000 ölçekli uygulama imar planında konut alanı, blok nizam 8 katlı yere isabet etmekte olduğu, etrafında 9-10 kata kadar zemin katları iş yeri diğer katları konut kullanım amaçlı yapılar bulunmaktadır. Belediyenin sağladığı hizmetlerden yararlanmaktadır. elektrik, su telefon kanalizasyon ve ulaşım problemi bulunmamaktadır. Ulaşımı önünden geçen dolmuş hatları ve belediye otobüsleriyle rahatlıkla sağlamaktadır. Yaklaşık olarak 100. Yıl bulvarına 300 metre, Gazi Anadolu Lisesine 400 metre, ilkadım Belediyesi Hizmet binasına 600 metre Atasam Hastanesine 1100 metre ve Piazza Alışveriş merkezine 1300 metre mesadefe yer almaktadır. Mimari projesine göre zemin katta dükkan 247,20 m² ve 1. bodrum katta bağımsız bölüm eklentisi 85,70 m² depo olmak üzere toplam 332,90 m² kullanım alanına sahiptir. Bodrum katta bulunan depoya iniş dükkan içinde bulunan demir merdivenle sağlanmaktadır. Dükkan tabanı seramik kaplamadır. içi boyalıdır, market olarak kullanılmaktadır. eklentisi deponun tabanı karo kaplamadır. Dükkanın pencere doğramaları ve dış kapısı alüminyumdur.
Adresi : Adalet Mahallesi Karadeniz Caddesi Erdal Bey Apartmanı Kapı No:24 İlkadım / SAMSUN
Yüzölçümü : 742,09 m2
Arsa Payı : 6/120
İmar Durumu : Var
Kıymeti : 1.165.150,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Dosyasında mevcuttur
1. Satış Günü : 11/01/2021 günü 11:00 - 11:05 arası
2. Satış Günü : 08/02/2021 günü 11:00 - 11:05 arası
Satış Yeri : Samsun İcra Müdürlüğü Mezat Salonu

Covid 19 salgını nedeniyle, virüsün bulaşma riskini azaltmak ve sosyal mesafenin kurulması amacıyla; İhale katılımcılarının teminat bedellerini Samsun İcra MüdürlüğününTR 100001500158007303627760nolu Vakıfbank İbanına, dosya numarası ve katılımcı isimleri, T.C. Kimlik Numaraları ile ihale bilgilerinin belirtilerek yatırılması ve dekontlarının / tahsilat makbuzlarının Müdürlüğümüze ibraz edilmesine,

Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/45 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.