SON DAKİKA

Samsun İYİ Parti'nin acı günü
<>
HaberlerKocaeliÜniversite personelinin aracıyla ezdiği iddia edilen köpeğin ölümüne öğrencilerd

Üniversite personelinin aracıyla ezdiği iddia edilen köpeğin ölümüne öğrencilerd - Kocaeli Haberleri

Kocaeli Üniversitesi Umuttepe yerleşkesi içerisinde bulunan bir köpeğin üniversitede görevli bir personelin aracı ile ezildiği iddiası sonrasında, vatandaşlar duruma tepki gösterdi.

+
-
Üniversite personelinin aracıyla ezdiği iddia edilen köpeğin ölümüne öğrencilerd
Üniversite personelinin aracıyla ezdiği iddia edilen köpeğin ölümüne öğrencilerd

Edinilen bilgilere göre, dün öğlen saatlerinde Kocaeli Üniversitesi Umuttepe Yerleşkesi içerisinde yoldan karşıya geçmek isteyen bir köpek bir aracın çarpması sonucunda feci şekilde can verdi. Hız limitinin 30 kilometre olduğu kampüste bulunan çok sayıda sokak hayvanını dikkate alınmaması nedeni ile çok sayıda hayvanın aynı şekilde can verdiğini söyleyen öğrenciler duruma tepki gösterdi.

'Kendi okulumuzun personeli çarpıp kaçmış'
Yaşanan olay sonrasında Kocaeli Üniversitesi Doğa ve Hayvan Dostları Kulübü'nden yapılan açıklamada, 'Kendi okulumuzun personeli çarpıp kaçmış. Yüzlerce öğrenci ve hayvan olan kampüste nasıl bu kadar hızlı ve umarsız olabiliyorsunuz? Kamera kayıtlarını inceleyeceğiz. Kayıtları güzel yolla elde edemezsek STK ve derneklere CİMER'e başvuracağız' açıklamalarına yer verildi.

'Mutlaka bu kişi deşifre edilip gerekli suç duyurusu yapılacaktır'
Sosyal medyada çok sayıda öğrencinin yaşanan olaya tepki göstermesi sonrasında sosyal medya hesabından açıklama yapan Kocaeli Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Sadettin Hülagü, 'Bu konuyu inceleteceğim. Mutlaka bu kişi deşifre edilip gerekli suç duyurusu yapılacaktır' ifadelerine yer verdi.

YORUMLAR
Yorumunuz başarıyla kaydedildi
reklam
reklam
SIRADAKİ HABER