SAMSUN SON DAKİKA

Samsun'daki dev operasyonda flaş gelişme
< >
HaberlerGÜNDEMSon dakika! Sokağa çıkma yasağı gelebilir

Son dakika! Sokağa çıkma yasağı gelebilir

Reuters'in son dakika olarak aktardığı bilgiye göre Türkiye'de sokağa çıkma yasağının yeniden gündemde olduğu iddia edildi.

+
-
Son dakika! Sokağa çıkma yasağı gelebilir
Son dakika! Sokağa çıkma yasağı gelebilir

Reuters Haber ajansına açıklamalarda bulunan ve adı açıklanmayan bir Türk üst düzey yetkili, vaka sayısının artmasının ardından sokağa çıkma yasaklarının tekrar görüşüldüğü, bazı bölgelerde yasakların yeniden gelebileceğini iddia etti.

İsmini açıklamayan yetkili Reuters 'e verdiği demeçte, "Toplam Covid-19 vaka sayısı açıklanan günlük vaka sayısının 5 katı" ifadesini kullandı. Reuters'a konuşan üst düzey yetkili, "Birkaç hafta boyunca süreci takip ettikten sonra yeni sokağa çıkma yasakları ve kısıtlamalar gelebilir" ifadelerini kullandı.

Açıklamada gençler ve 65 yaş üstü vatandaşlar için saat kısıtlamalarının da yeniden getirilmesinin düşünüldüğü iddia edildi.

Avrupa 'da Fransa, İtalya ve İspanya gibi ülkelerde sokağa çıkma yasaklarının yeniden gelmesi, İngiltere ve Almanya ile diğer ülkelerde de kısıtlamaların yeniden getirilmesinin gündeme gelmesinin ardından konunun Türkiye'de de görüşüldüğüne yer verildi.

Yetkili, yaptığı açıklamada yeni kısıtlamaların görüşüldüğü ve kısıtlamalar için çok beklenmeyeceği, yakın zamanda bunların olabileceğini iddia etti.

KAMU BÜLTENİ

YORUMLAR
Yorumunuz başarıyla kaydedildi
reklam
reklam
SIRADAKİ HABER