SON DAKİKA

Son dakika! Sokağa çıkma yasağı gelebilir
<>
HaberlerGÜNDEMBistüri Nedir?

Bistüri Nedir?

Sağlık alanında kullanılmakta olunan pek çok farklı ürün, malzeme bulunmaktadır. Bu malzemelerin her biri sağlığın korunması ya da iyileştirilmesi yolunda gerekli olan malzemelerdir.

+
-
Bistüri Nedir?
Bistüri Nedir?

Her birinin kullanım amacı ve önemi birbirinden farklı olup uzman kişiler, doktorlar, hemşireler ya da veteriner hekimler tarafından kullanılmaktadır. Sağlık alanında kullanılan sağlık malzemelerinin çeşitleri oldukça fazladır ve bu malzemeleri şu şekilde genel olarak kategorilere ayırabiliyoruz: Aile hekimi malzemeleri, veteriner hekimi malzemeleri, tıbbi malzemeler, tıbbi sarf malzemeler, tıbbi cihazlar - aletler, demirbaş malzemeler, OSGB malzemeleri. Bu malzemeler arasında bu yazımızın da konusu olan bistüriler, diğer bir adı ile neşterler de bulunmaktadır.

Bu yazıda bistüriler hakkında en detaylı ve net bilgileri sizlere verdik. Bistüri nedir, bistüri ucu  nedir, bisturi fiyatları nedir, en uygun neşter fiyatlarını nerede bulabilirsiniz, bistüri çeşitleri nelerdir ve daha pek çok soruyu bu yazıda yanıtladık. Yazıyı okumaya devam ettiğinizde tüm bu önemli konuları başlıklar halinde göreceksiniz. Yazıyı okuduktan sonra eğer bisturiye ihtiyacınız var ise hemen sitemize girebilir ve neşterlerimizi, bisturilerimizi görüp satın alabilirsiniz. İyi okumalar dileriz.

Bistüri Nedir? 

İlk olarak bisturinin ne olduğunu sizlere açıklayalım. Bistürinin bir diğer bilinen ve yaygın kullanılan adı neşterdir. Bistüri - neşter cerrahi işlemlerde, operasyonlarda kullanılmaktadır. Oldukça keskin olan bir tıbbi alettir. Genellikle ameliyatlarda yaygın olarak ihtiyaç duyulur, kullanılır. Bistürilerin genel boyutları 10 - 25 cm arasında değişim göstermektedir. Ana malzemeleri karbon çeliğidir. Çok keskin bir alet olduğundan dolayı sadece uzman kişiler bu aleti kullanmalıdır.

Bistüri, neşter genel olarak bu anlama gelmektedir. Şimdi bistüri ucu nedir sorusuna geçelim. Bir sonraki başlığımız neşter uçları ile ilgilidir.

Bistüri Ucu Nedir? 

Bisturi ucu konusunu en net biçimde şu şekilde anlatabiliriz: Neşter ucu karbon alaşımlı olan paslanmaz çelik maddesinden üretilmektedir. Çok keskin bir yapıya sahiptirler. Çoğu cerrahi operasyonda, ameliyatta neşter uçları kullanılır ve bu sayede istenilen işlem doğru, verimli bir şekilde yapılır. Sitemizde satışını yapmakta olduğumuz bistüri, neşter uçları sterildir ve her tür sterilizasyon işlemine uygun haldedir. Bistüri uçları tek kullanımlıktır. Paslanmaz çelik yapıya sahip olduğundan dolayı rahatlıkla sulu, sıvı sterilizasyon işlemi uygulanabilir, ürün asla paslanmaz. Aynı zamanda çok dayanıklı bir tıbbi alettir. Sitemizdeki neşter uçlarını görmek için hemen ilgili kategoriye giriş yapabilir ve ürünleri daha detaylı biçimde inceleyebilirsiniz.

Bistüri ucu kısaca bu anlama gelmektedir. Peki, bistüri çeşitleri nelerdir? En çok kullanılan bisturiler hangileridir? Bu soruların yanıtlarını da öğrenmek istiyor iseniz sonraki başlığımızı okumaya devam edebilirsiniz.

Bistüri Çeşitleri Nelerdir? 

Bistüri çeşitleri nelerdir sorusunu çok fazla almaktayız çünkü bu çeşitlerden hangilerinin kullanılmasının daha uygun olduğu çokça merak edilmektedir. Bu konuyu sizlere şu şekilde açıklayalım: Bistüri çeşitleri farklı boyutlarda ve farklı uç kesim şekillerinde karşımıza genel olarak çıkmaktadır. Böylece operasyonda, ameliyat esnasında hangi tür bisturinin kullanılması gerekiyor ise ona göre bir seçim yapılabilmektedir. Bu sayede de ameliyat, operasyon en başarılı şekilde geçer.

Çeşitlerden bahseder iken aynı zamanda neşter uçlarının numaralarından da bahsetmemiz gerekmektedir. Neşter uçlarının farklı numaraları şunlardır: 10 , 11 , 12 , 15 , 20 , 21 , 22 ve 23. Bu numaraların dışında sap olarak da farklı çeşitler görürüz: Operasyonda en uygun, en rahat kullanımı sağlayabilmek için iki farklı neşter sapı bulunur. Bu sapların numaraları ise 3 ve 4 numaradır.

10 , 11 , 12 ve 15 numaraya sahip olan neşter uçlarında 3 numara bistüri sapının kullanılması uygundur. 20 , 21 , 22 ve 23 numaraya sahip olan neşter uçlarında ise 4 numara neşter sapının kullanılması gerekmektedir.

Genel olarak bistüri çeşitleri bunlardır. Sitemize girdiğinizde bu çeşitlerden her birini en uygun fiyatlar ile görürsünüz. Neşter çeşitleri konusunu bu şekilde anlattığımıza göre şimdi bisturiyi kimlerin kullanabileceği konusuna geçiş yapalım.

Bistüriyi Kimler Kullanır? 

Bistüriler, yani neşterler çok keskin olan tıbbi aletlerdir. Lazer işlemi ile uç kısımları olabilecek en keskin hale getirilmektedir. Dolayısıyla bisturiyi kullanır iken çok fazla dikkat edilmesi gerekmektedir. En küçük bir yanlış harekette neşter istenmeyen yaralamalara, kanamalara sebep olacaktır. Bistüriyi kullanabilecek olan kişiler yalnızca alanında uzman olan, eğitimli olan kişilerdir. Yani, doktorlar ve uzman sağlık çalışanlarıdır. Doktorlar bistürinin nasıl kullanılması gerektiğini, hangi durumlarda kullanılması gerektiğini ve benzeri tüm konuları ayrıntılı bir şekilde bilmektedirler ve doğru şekilde de uygulamaktadırlar.

Sitemizde satılan neşter ürünleri sadece uzman kişilere özeldir. Eğer uzman bir sağlık çalışanı değil iseniz lütfen neşter ürünlerine sahip olmayın. Bu hem sizin sağlığınız hem de çevrenizdekilerin sağlığı için önem taşımaktadır.

Bistüriyi kullanabilecek olan kişilerin kimler olduğu konusu bu şekildedir. Önerilerimizi dikkate alır iseniz neşter kaynaklı bir sorun yaşamaz, sağlığınızı tehdit altına sokmamış olursunuz. Peki, bisturilerin kullanım alanları nelerdir? Ne zaman bistüri  kullanılır?

Bistürilerin Kullanım Alanları Nelerdir? 

Bistüriler genel olarak sağlık alanında kullanılırlar. Uzman kişiler tarafından kullanılan bu sağlık malzemeleri çok keskin bir uca sahip olduğundan dolayı ameliyathane gibi bazı cerrahi işlemlerde, operasyonlarda kullanılmaktadır. Dolayısıyla bistürilerin kullanım alanları ameliyathaneler, cerrahi işlemler ya da operasyonlardır. Bistüri, yani neşter günlük hayatınızda kullanabileceğiniz bir ürün değildir. Bu sebep ile bu ürünün genel olarak sadece sağlık alanında tedavi ve iyileştirme amacı ile kullanılması gerekmektedir.

Bistürilerin kulanım alanları genel olarak bunlardır. Şimdi en genel bistüri fiyatları nedir sorusuna geçiş yapabiliriz. Sonraki başlığımız bu konu ile ilgidir.

Genel Bistüri Fiyatları Nelerdir? 

Şimdi sizlere genel neşter fiyatlarından bahsedeceğiz. Neşterler paslanmaz çelik malzemesinden üretilen, özel bir işlem ile sterilize edilen önemli sağlık ürünleridir. Fiyatları da kalitelerine göre belirlenmektedir. Genel bistüri fiyatları bistürilerin çeşitlerine göre de değişim göstermektedir. Örneğin bistüri ucu  numarası, bistürinin sap numarası ve benzeri farklılıklar genel fiyatların belirlenmesinde etkili rol oynamaktadır.

Genel fiyatların bütçeleri aşmayan fiyatlar olduğunu söyleyebilmekteyiz. Bisturiler tek kullanımlı sağlık malzemeleri olduğundan dolayı buna göre bir satın alım işlemi gerçekleştirmelisiniz. İhtiyaçlarınızı tam anlamı ile karşılamalısınız. Bu durumda da genel fiyatların bütçenizi aşmayacağından emin olabilirsiniz.

Peki, en uygun neşter fiyatlarını nerede bulabilirsiniz? Bu konuyu öğrenmek için bir sonraki başlığımıza bakabilirsiniz.

En Uygun Bistüri Fiyatları Nerde Bulunur? 

Eğer siz de çoğu kişi gibi en uygun fiyatlar ile en kaliteli ürünlere sahip olmak istiyor iseniz doğru yerdesiniz. Bizler her sağlık ürünümüzde olduğu gibi bistüri  ürünlerimizde de kalite ve fiyat uyumuna dikkat etmekteyiz. Sağlık bu hayattaki en önemli şey olduğundan dolayı en kalite sağlık malzemelerini sizlere sunmaktayız. Bu kaliteli malzemeleri de olabilecek en uygun, en makul fiyatlar ile size sunarız. Dolayısıyla sitemizde yer alan her neşter ürünü en uygun fiyatlara sahip olan sağlık ürünüdür. Sitemize girerek bistürilerimizi bulabilir ve fiyatlarımızı da görebilirsiniz.  Bütçenizi hiçbir şekilde aşmadan gönül rahatlığı ile ihtiyaçlarınızı karşılayabileceğiniz güvenilir bir alış veriş ağımız vardır.

Sitemizde bulunan neşter markalarının neler olduğunu ve hangi markanın en iyisi olduğunu görmek için sonraki başlığı okumaya devam ediniz.

En İyi Bistüri Markaları Hangileridir? 

Yukarıda satışını yapmakta olduğumuz her bir ürünün öncelikle kalitesine dikkat ettiğimizden bahsetmiştik. Sitemizde aktif olarak satışını yaptığımız bisturilerimizde de kaliteyi esas almaktayız. Bilinen en iyi markaların en kaliteli neşter ürünlerini sizlere sunuyoruz. Sitemize girdiğinizde çok yaygın şekilde tercih edilen Beybi ve Kruuse markalarına ait neşter ürünlerini, çeşitlerini görebilirsiniz. En güvenilir ve sağlık alanında en çok tercih edilen markaların ürünlerine sahip olabilmek için yapmanız gerekene tek şey sitemize girip alış veriş sürecine başlamaktır. 

Şimdi bistürileri satın alır iken dikkat etmeniz gereken şeyleri açıklayacağız:

Bistüri Satın Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler 

Bistürileri, neşterleri satın alır iken dikkat etmeniz gereken bazı önemli noktalar bulunmaktadır. Bu noktalara dikkat ederek bir satın alım işlemi gerçekleştirdiğiniz zaman sağlıklı ve verimli bir alış veriş yapmış olursunuz. Bu önemli noktaları sizlere şu şekilde gösterelim:

 • Bistürileri seçer iken önce bistüri çeşitleri konusunda emin olmalısınız. Yani, hangi çeşit bistüriyi istediğinizi, hangisine ihtiyacınız olduğunu önceden bilmelisiniz. Kısacası planlı bir alış veriş yapmalısınız.
 • Satın almadan önce neşter ürün detayları kısmını okumanız yararlı olacaktır. Böylece hangi numara bistüri ucu olduğunu, hangi malzemeden üretildiğini ve benzeri önemli özellikleri detaylı şekilde görürsünüz.
 • Bazı internet siteleri bistürileri çok yüksek fiyatlara satmaktadırlar. Alışılmışın dışlında, bütçeleri aşan fiyatlar ile satışlarını yaparlar. Böyle yerlerden kaçınmalısınız. Aynı şekilde bazı internet siteleri de daha fazla müşteri çekmek amacı ile en kalitesiz neşter ürünlerini en ucuz fiyatlara satarlar. Çok ucuz fiyatlara alsanız da ürünün ihtiyacınızı karşılamayacağını, asla verim vermeyeceğini bilmeniz gerekmektedir.
 • Bu sebep ile ürünü satın alır iken ne çok pahalı olanı ne de çok ucuz olanı tercih etmelisiniz. Tercih etmeniz gereken şey normal, uygun bistüri fiyatları ürünlerdir. Sitemize girerek uygun fiyatlı, kaliteli, bilinen markalara ait neşter ürünlerimizi görüp inceleyebilirsiniz.
 • Lütfen satın alma işlemini bilinen sitelerden yapın. Bizler senelerdir sağlık malzemesi satışı yapan bir firmayız ve ilk günden beri kaliteye ve güven bağına önem veriyoruz. Sitemizi dilediğiniz gibi inceleyebilir, ürün yorumlarımızı okuyabilirsiniz. Böylece sağlıklı ve güvenli bir alış veriş işlemi yapacağınızdan emin olabilirsiniz.

Yukarıda saydığımız her bir madde hem bistürileri satın alır iken hem de diğer tıbbi malzemeleri satın alır iken genel olarak dikkat etmeniz gereken şeylerdir. Bir sağlık çalışanı zaten saydığımı tüm bu şeylere dikkat edilmesi gerektiğinin bilincindedir ama bizler yine de hatırlatmayı uygun görüyoruz.

Diğer Sağlık Malzemeleri Nelerdir? 

Bistüri,bistüri ucu, bistüri çeşitleri ve bistüri fiyatları konularında sizlere anlatacaklarımız bu kadardır. Son olarak diğer bir konuyu, sitemizde bulunan diğer sağlık malzemelerini sizlere açıklayalım.

Sitemizdeki diğer sağlık malzemeleri genel olarak şunlardır:

 • Aile hekimi malzemeleri: Demirbaş Malzemeler, Tıbbi Sarf Malzemeler, Tıbbi Cihazlar ve diğer tıbbi sarf malzemeleri.
 • Veteriner hekimi malzemeleri: Aşı Taşıma Kapları ve Soğuk Zincir, Büyükbaş Hayvan Ekipmanları, Çiftlik Ekipmanları ve daha pek çok ürün.
 • Tıbbi sarf malzemeler: Flasterler, enjektörler, eldivenler, medikal tekstil ürünleri ve benzeri ürünler.
 • Tıbbi cihazlar.
 • Demirbaş malzemeler.
 • OSGB malzemeleri.

Ürünleri detaylı görmek için sitemize girebilir ve aynı zamanda merak ettikleriniz için bizimle canlı destek bölümünden ya da telefon numaramızdan iletişime geçebilirsiniz.

YORUMLAR
Yorumunuz başarıyla kaydedildi
reklam
reklam
SIRADAKİ HABER