SON DAKİKA

Atakum Belediye Başkanı Cemil Deveci'ye oyunculuk teklifi
<>
HaberlerAydınBu proje ile teknoloji KOBİ'ler için daha bir anlam kazanıyor

Bu proje ile teknoloji KOBİ'ler için daha bir anlam kazanıyor - Aydın Haberleri

Güney Ege Kalkınma Ajansı 2019 Yılı Fizibilite Desteği Programı kapsamında AYTO Kadın Girişimciler Kurulu girişimleri ile hazırlanan Teknoloji Öğrenme ve Uygulama Merkezi Fizibilite Projesi GEKA tarafından destek almaya hak kazandı. Aydın'ın ekonomisi, rekabet gücü ve kalkınması açısından önemli yere sahip KOBİ'lerin üretim pazarlama ve yönetim sü

+
-
Bu proje ile teknoloji KOBİ'ler için daha bir anlam kazanıyor
Bu proje ile teknoloji KOBİ'ler için daha bir anlam kazanıyor

Bu kapsamda Aydın Ticaret Odası meslek grupları ile gerçekleştirilen komite toplantılarına proje kapsamında fizibilite çalışmasını yürütecek olan yüklenici firmanın katılımı ile proje, merkezin amacı ve faaliyetleri anlatılarak firma temsilcilerinin görüşleri, faaliyet gösterdikleri sektörde teknoloji açısından yaşadıkları problemler ve teknolojiden beklentileri ele alındı. Yapılan görüşmeler neticesinde söz konusu merkezin ilde kurulması için temel teşkil eden Teknoloji Öğrenme ve Uygulama Merkezi fizibilitesi için bilgi ve görüş paylaşımı yapılarak bulut, bilişim teknolojilerinden ve sektör bazlı farklı teknoloji uygulamalarının kullanımlarından örneklemeler yapıldı.
Toplantıda konuşan TOBB Yönetim Kurulu Üyesi ve Aydın Ticaret Odası Başkanı Hakan Ülken, 'Teknoloji hayatımızın bir parçası. Bunu gelişen çağ ve son zamanlarda etkili olan Korona virüs salgını nedeniyle daha da yakından hissettik. Odamız Kadın Girişimciler Kurulu tarafından hayata geçirilecek olan bu proje ile ilimizde teknoloji alanında bir ilk gerçekleştiriliyor. AYTO olarak üyelerimizin ihtiyaçlarına cevap verecek nitelikte bu tarz projelerin her zaman destekçisiyiz' dedi.

YORUMLAR
Yorumunuz başarıyla kaydedildi
reklam
reklam
SIRADAKİ HABER