SON DAKİKA

Samsunlu asker hayatını kaybetti
<>
HaberlerİzmirÇeşme'de oteller dolmadı

Çeşme'de oteller dolmadı - İzmir Haberleri

Çeşme Turistik Otelciler ve İşletmeciler Birliği (ÇEŞTOB) Onursal Başkanı Veysi Öncel, otel doluluk oranlarının istedikleri gibi olmadığını ifade ederek, 'Şu anda Çeşme'de bayram öncesi olmasına rağmen otellerimiz daha dolmadı' dedi.

+
-
Çeşme'de oteller dolmadı

Pandemi sürecinden en fazla etkilenen sektörlerin başında turizm sektörünün geldiğini belirten ÇEŞTOB Onursal Başkanı Veysi Öncel, 'Çok zor bir süreçten geçiyoruz. Turizmcilerin hem maddi, hem manevi olarak belki de yaşadığı en zor zamanları. Türkiye'de çoğu otel açılmadı. Çeşme'de açılmayan otel sayısı çok fazla değil. Ama maalesef dolulukları istediğimiz gibi gitmiyor. Şu anda Çeşme'de bayram öncesi olmasına rağmen otellerimiz daha dolmadı. Hafta sonları doluluklar iyi ama hafta içerisinde yüzde 40'ları geçemiyoruz. Ortalamaya vurduğumuz zaman Temmuz, Ağustos, Eylül'de yüzde 40-45 civarında. Bu da bizim zarar etmemize neden olacak' diye konuştu.
2020 yılının kayıp bir yıl olduğunu ifade eden Öncel, 'Çok kısa süreli sezonlarda iş yapmaya çalışıyoruz. Korona virüs bize çok iyi gelmedi. Çeşme'deki otel sahipleri olarak tesislerimiz olduğu için daha şanslıyız' dedi.

YORUMLAR
Yorumunuz başarıyla kaydedildi
Manisa'da domatesler tarlada kaldıEKONOMİ
Manisa'da domatesler tarlada kaldı
Covid-19 çalışma koşullarını değiştirdiEKONOMİ
Covid-19 çalışma koşullarını değiştirdi
Borsa haftayı düşüşle kapattıEKONOMİ
Borsa haftayı düşüşle kapattı
Serbest piyasada altın fiyatlarıEKONOMİ
Serbest piyasada altın fiyatları

EN ÇOK OKUNANLAR

Denizli'de trafik kazası: 2 yaralı Denizli'de trafik kazası: 2 yaralıKamayla bıçaklanan kişi hayatını kaybetti Kamayla bıçaklanan kişi hayatını kaybettiÇorum'da zincirleme trafik kazası: 2 yaralı Çorum'da zincirleme trafik kazası: 2 yaralı
reklam
reklam
SIRADAKİ HABER