SON DAKİKA

Samsunlu asker hayatını kaybetti
<>
HaberlerKırşehirEmniyet Genel Müdürü Aktaş: 'Trafik kazalarını en aza indirmek için seferberlik

Emniyet Genel Müdürü Aktaş: 'Trafik kazalarını en aza indirmek için seferberlik - Kırşehir Haberleri

Emniyet Genel Müdürü Mehmet Aktaş, Kırşehir'de trafik denetimine katıldı. Aktaş, 'Trafik kazalarını en aza indirmek için seferberlik başlattık' dedi.

+
-
Emniyet Genel Müdürü Aktaş: 'Trafik kazalarını en aza indirmek için seferberlik

Emniyet Genel Müdürü Mehmet Aktaş, Kırşehir'de, Ankara-Kayseri kara yolu üzerinde yapılan denetimlere katıldı. Sürücülerle bir süre sohbet edip çocuklara hediyeler veren Aktaş, hız limitleri ve emniyet kemeri takma konusunda sürücü ve yolcuları ikaz etti. Kırşehir Valisi İbrahim Akın'ın da eşlik ettiği ziyaret ve denetimlerde İl Emniyet Müdürü Murat Türesin ile Jandarma Komutanı Albay Ferhat Kuran'da hazır bulundu. Bayram dolayısı ile kara yolları üzerinde ciddi bir yoğunluğun oluştuğunu söyleyen Aktaş, amaçlarının can kaybını en aza çekmek olduğunu belirten ve bu durumunda kurallara uymaktan geçtiğini söyleyerek, 'Emniyet Teşkilatı ve Jandarma Genel Komutanlığı ile birlikte yollarda oluşan yoğunluktan dolayı trafik kazalarını en aza indirmek ve dolayısı ile can ve mal kaybını da önlemeye yönelik olarak bir seferberlik başlattık. Ülke genelinde 77 bin 500 ekiple bayram denetimleri yapılacak. Günlük ortalama 12 bin 500 civarında ekip ve 163 bin civarında personelle sahada olacağız. 2015 yılında trafik kazalarında 7 bin 530 vatandaşımızı kaybetmiştik. 2019 yılında ise 5 bin 473 vatandaşımızı kaybettik. 2019 yılında 2015 yılına göre 2 bin 57 kişi daha az can kaybı meydana geldi' ifadelerini kullandı.
Trafik denetimlerinde yapılan uygulamalar hakkında sürücülerde memnuniyetlerini dile getirdi. Malatya'ya giden Ömer Koca adlı sürücü de polis ve jandarmanın güvenliği için elinden gelen gayreti gösterdiğini söyledi.

YORUMLAR
Yorumunuz başarıyla kaydedildi
Denizli'de trafik kazası: 2 yaralıGÜNDEM
Denizli'de trafik kazası: 2 yaralı
Çine'de trafik kazası: 6 yaralıGÜNDEM
Çine'de trafik kazası: 6 yaralı
16 gün sonra evleneceklerdi feci kazada can verdilerGÜNDEM
16 gün sonra evleneceklerdi feci kazada can verdiler
İzmir'de feci kaza: 1 ölü, 3 yaralıGÜNDEM
İzmir'de feci kaza: 1 ölü, 3 yaralı

EN ÇOK OKUNANLAR

Denizli'de trafik kazası: 2 yaralı Denizli'de trafik kazası: 2 yaralı
reklam
reklam
SIRADAKİ HABER