SON DAKİKA

Samsunlu asker hayatını kaybetti
<>
HaberlerArdahanBıçaklar kurbanlıklar için bileniyor

Bıçaklar kurbanlıklar için bileniyor - Ardahan Haberleri

Yaklaşan Kurban Bayramı öncesi bıçakçılarda hummalı bir çalışma var. Kurban kesiminde kullanılacak bıçaklar, bilenmeye başlandı.

+
-
Bıçaklar kurbanlıklar için bileniyor

Kurban bayramı öncesi bıçak bileme işi yapan esnaflar, Kurban Bayramı'nın gelmesiyle birlikte yoğun bir çalışma içerisine girdi. Kurban kesimi için hazırlanan bıçaklar, bileme ustaları tarafından özenle hazırlanıyor. Taleplerin artmasıyla birlikte gece-gündüz mesai yapan bıçak bileme ustalarından İdris Bulutlar, yaklaşık 35 yıldır bu baba mesleğini severek yaptığını söyledi.
Bulutlar, ''Bu el sanatları çok özenle yapılması gereken bir iştir, ustalık gerektiren bir iştir. Bu el sanatlarının bir inceliği var. İşte bıçak bileme işi sıradan bir iş değildir. Bıçak bileme işi uzmanlık gerektiren bir iştir. Bıçağı yakmadan bıçağa ince ağız vermek çok önemli. Bıçakların suyu kaçmaması için, yanmaması için su kullanıyoruz. Bizde baba mesleği el sanatlarını Serhat şehri Ardahan'da halkımıza hizmet vermeye çalışıyoruz. Keskin bıçaklarla halkımız kurbanlarını zahmetsizce ve kurbana eziyet etmeden kesecekler.'' şeklinde konuştu.

YORUMLAR
Yorumunuz başarıyla kaydedildi
Pendik'te feci kaza: 1'i ağır 5 yaralıGÜNDEM
Pendik'te feci kaza: 1'i ağır 5 yaralı
Çorum'da zincirleme trafik kazası: 2 yaralıGÜNDEM
Çorum'da zincirleme trafik kazası: 2 yaralı
Kamayla bıçaklanan kişi hayatını kaybettiGÜNDEM
Kamayla bıçaklanan kişi hayatını kaybetti
Denizli'de trafik kazası: 2 yaralıGÜNDEM
Denizli'de trafik kazası: 2 yaralı

EN ÇOK OKUNANLAR

Denizli'de trafik kazası: 2 yaralı Denizli'de trafik kazası: 2 yaralıKamayla bıçaklanan kişi hayatını kaybetti Kamayla bıçaklanan kişi hayatını kaybettiÇorum'da zincirleme trafik kazası: 2 yaralı Çorum'da zincirleme trafik kazası: 2 yaralıPendik'te feci kaza: 1'i ağır 5 yaralı Pendik'te feci kaza: 1'i ağır 5 yaralı
reklam
reklam
SIRADAKİ HABER