SON DAKİKA

Samsunlu asker hayatını kaybetti
<>
HaberlerSamsunTerme'de su kesintileri sona erdi

Terme'de su kesintileri sona erdi - Samsun Haberleri

Terme Belediye Başkanı Ali Kılıç, SASKİ ekiplerinin yaptığı çalışma ile ilçeye saniyede 55 litre ek su gönderilmeye başladığını ifade ederek, ilçede yaşanan su kesintilerinin sona erdiğini müjdeledi.

+
-
Terme'de su kesintileri sona erdi

Terme Belediye Başkanı Ali Kılıç, son haftalarda ilçede kuraklık kaynaklı yaşanan su sorunu çözmek adına SASKİ ekipleri tarafından yapılan çalışmaların meyvesini verdiğini ifade ederek, Köybucağı ve Salıpazarı bölgelerinde açılan 3 yeni sondaj kuyusu ile içme suyu hattına saniyede 55 litre takviye yapıldığını dile getirdi.

Basınç sorunu çözülecek
Sondaj kuyularından yapılan saniyede 55 litrelik takviye ile ilçede yaşanan su basıncı sorununun da ortada kalktığına dikkat çeken Başkan Kılıç, 'Son haftalarda ilçemizde kuraklık, kaçak tarımsal sulama ve nüfus artışı ile birlikte yaşanan su sorununa SASKİ Genel Müdürlüğümüz tarafından 3 yeni sondaj kuyusu ile takviye yapılarak çözüm üretildi. Haftalardır süren çalışmalar sonunda meyvesini verdi. İlçemizde su basıncı ile ilgili sorunlarda ortadan kalktı. İlçe içme suyu hattına yapılan 120 litrelik su girişi yeni sondaj kuyularından gelen su ile 55 litre daha artarak, saniyede 175 litre civarına ulaştı. Su basıncının artması ile yüksek katlarda yaşanan su problemi de ortadan kalkacak' dedi.

SASKİ'ye teşekkür
Başkan Kılıç, 'SASKİ tarafından Salıpazarı ve Köybucağı'nda yapılan sondaj çalışmaları ile ilçemizde yaşanan su sorunu bayram öncesinde çözüme kavuştu. Haftalardır yaşanan sorunu çözmek için özverili şekilde çalışmalarını sürdüren Samsun Büyükşehir Belediye Başkanımız Mustafa Demir başta olmak üzere SASKİ Genel Müdürlüğümüzün tüm çalışanlarına teşekkür ederiz. İnşallah, Salıpazarı barajının tamamlanması ile ilçemizin sel ve su sorunundan kalıcı olarak çözüme kavuşturacağız' diye konuştu.

YORUMLAR
Yorumunuz başarıyla kaydedildi
Kazada şehit olan polis memuru son yolculuğuna uğurlandıSAMSUN HABER
Kazada şehit olan polis memuru son yolculuğuna uğurlandı
Korona virüs tedavisi şartları değişti!SAMSUN HABER
Korona virüs tedavisi şartları değişti!
Kaçan aracı kovalarken kazada şehit olan polis için tören düzenlendiSAMSUN HABER
Kaçan aracı kovalarken kazada şehit olan polis için tören düzenlendi
Samsun şehidine ağladıSAMSUN HABER
Samsun şehidine ağladı

EN ÇOK OKUNANLAR

9 Ağustos Pazar fındık fiyatları ne kadar? 9 Ağustos Pazar fındık fiyatları ne kadar?Samsun'da bir polis memuru kovalamacada şehit oldu Samsun'da bir polis memuru kovalamacada şehit oldu9 Ağustos Pazar Samsun namaz saatleri 9 Ağustos Pazar Samsun namaz saatleriSamsun'da girdiği denizden sağ çıkamadı Samsun'da girdiği denizden sağ çıkamadıKaçan aracı kovalayan Yunus polisi kazada şehit oldu Kaçan aracı kovalayan Yunus polisi kazada şehit olduSamsun'da imamın talihsiz ölümü Samsun'da imamın talihsiz ölümüValilikten şehit polis için açıklama Valilikten şehit polis için açıklamaSamsun şehidine ağladı Samsun şehidine ağladıBüyükşehir Belediyesi 'güvenli ulaşım' için yollarda Büyükşehir Belediyesi 'güvenli ulaşım' için yollardaAltın fiyatları düşer mi? 9 Ağustos altın fiyatları Altın fiyatları düşer mi? 9 Ağustos altın fiyatları
reklam
reklam
SIRADAKİ HABER