SON DAKİKA

Samsunlu asker hayatını kaybetti
<>
Haberlerİstanbul'Hayalet Mutfak' Xkitchen ile Türkiye'ye geliyor

'Hayalet Mutfak' Xkitchen ile Türkiye'ye geliyor - İstanbul Haberleri

Pandemi döneminde ortaya çıkan 'hayalet mutfak' tanımlaması Türkiye'de de kullanılmaya başlıyor. Tinkon Group CEO'su Atilla Bingöl yeni yatırımlarıyla bu inovasyonu ülkemizde de uygulayacaklarını söyledi.

+
-
'Hayalet Mutfak' Xkitchen ile Türkiye'ye geliyor

Covid-19 iş yapış ve yaşam biçimlerini değiştirmeye devam ediyor. Salgın döneminde ortaya çıkan yeni alışkanlar endüstriyel mutfaklara da sıçradı. Bu alanda doğan yeni iş yapış şekilleri yatırımları da bu yöne doğru yöneltiyor. Paket gıda dağıtım endüstrisinde pazarın gelecek yıl 35 milyar dolara ulaşacağı tahmin ediliyor.
Tinkon Group CEO'su Atilla Bingöl, yeni yatırımları olan Xkitchen.co ile hayalet mutfağı Türkiye'ye getiriyor ve kısa zamanda da yurtdışına açılmak hedefleniyor.
Konuyla ilgili açıklamada bulunan Bingöl, hayalet mutfak tabirini şöyle açıkladı: 'Hayalet mutfaklarda mutfaklar farklı işletme ve kişilerce paylaşılır. Restoran zincirleri veya işletmeler tek başına kira, lojistik, bina masraflarına girmeden, başka restoranlar ile bir çatıyı paylaşır. Özellikle markasını geliştirmek isteyen zincirler ve deneysel hizmet veren butik lezzet noktaları, büyük masraflar yapmadan ve büyük paralar dökmeden bu noktalarda faaliyetlerine başlayabiliyorlar. Yoğun şekilde salon servisi veren restoranlar ise paket servislerinin kalitesini düzenini arttırmak amacıyla paket servis hizmetini Xkitchen noktalarına taşıyarak daha hızlı, daha kaliteli servisi sunarak restoran kalite ve bilinirliliğini oldukça arttırmayı planlamaktadır.'
'Dünya'daki tüm teslimat şirketleri ile işbirliği içinde olacak'
Yeni yatırımları Xkitchen'i tanıtan Bingöl, 'Türkiye merkezli olup Mutfaklarını tüm dünyaya kurmaya başlamıştır. Türkiye'de var olan bir marka isterse: Miami, Dubai, Paris vb gelecek tüm dünya noktalarında yer alabilecek, Miami'de yer alan bir marka ise yine markalarını tüm dünya ile ve Türkiye ile tanıştırabilecektir. Bu mutfaklar artık sadece paket servise hizmet verecekler. Dünya'daki tüm teslimat şirketleri ile işbirliği içinde olacak, insanlara restoran ve kafelerden ziyade ev rahatlığında yemeklerini tercih etmelerine sebep verecektir' ifadelerini kullandı.

YORUMLAR
Yorumunuz başarıyla kaydedildi
Duyan koşuyor, gerçeğinden farksızEKONOMİ
Duyan koşuyor, gerçeğinden farksız
Manisa Büyükşehir Belediyesinin serası hizmete hazırlanıyorEKONOMİ
Manisa Büyükşehir Belediyesinin serası hizmete hazırlanıyor
Serbest piyasada altın fiyatlarıEKONOMİ
Serbest piyasada altın fiyatları
Osmanlı Dönemi'nin güzel sanatları giyim koleksiyonundaEKONOMİ
Osmanlı Dönemi'nin güzel sanatları giyim koleksiyonunda

EN ÇOK OKUNANLAR

11 Ağustos Salı Samsun namaz saatleri 11 Ağustos Salı Samsun namaz saatleriSamsun'da feci son! 8.kattan düştü Samsun'da feci son! 8.kattan düştüSamsun'da terör operasyonu! Samsun'da terör operasyonu!Altın fiyatları zirveye oturdu! Samsun'da 11 Ağustos çeyrek altın Altın fiyatları zirveye oturdu! Samsun'da 11 Ağustos çeyrek altınSamsun'da engelli çift 14 yıl sonra mutluluğu buldu Samsun'da engelli çift 14 yıl sonra mutluluğu bulduDolar kuru bugün ne kadar? 11 Ağustos 2020 dolar ve euro fiyatları Dolar kuru bugün ne kadar? 11 Ağustos 2020 dolar ve euro fiyatları11 Ağustos Salı fındık fiyatları ne kadar? 11 Ağustos Salı fındık fiyatları ne kadar?Samsun BİM ve A101 aktüel ürünler kataloğunda bu hafta neler var? Samsun BİM ve A101 aktüel ürünler kataloğunda bu hafta neler var?Samsun hava durumu 11 Ağustos Salı Samsun hava durumu 11 Ağustos SalıSamsun Haber Bülteni - 11-12 Ağustos 2020 Samsun Haber Bülteni - 11-12 Ağustos 2020
reklam
reklam
SIRADAKİ HABER