SON DAKİKA

Samsunlu asker hayatını kaybetti
<>
HaberlerİstanbulÜniversiteli genç hukukçular yarıştı

Üniversiteli genç hukukçular yarıştı - İstanbul Haberleri

Üniversiteli genç hukukçular, dördüncü kez kurgusal dava yarışmasında buluştu.

+
-
Üniversiteli genç hukukçular yarıştı

Genç İstanbul Tahkim Merkezi tarafından organize edilen 4. Geleceğin Tahkim Avukatı Yarışması, pandemi koşullarında ilk kez online platformda gerçekleşti. Üniversiteli genç hukukçular, 3 gün boyunca kurgusal dava duruşmalarında ter döktü.
Başkan Prof. Dr. Ziya Akıncı, 'Artık geleneksel hale gelen yarışmamıza katılmakla sizler mesleğin zirvesine Everest'e çıkmayı hayal ettiniz, emek verdiniz. Artık hepiniz geleceğin tahkim avukatısınız, tahkimde gelecek sizlersiniz. Bu deneyim sizler için çok kıymetli, belki çok tecrübeli ticaret avukatlarının yaşamadığı bir deneyimi yaşadınız. Çevrimiçi duruşma modeli pandemi süreciyle birlikte artık bizim hayatımızın, tahkim dünyasının bir parçası oldu. Hedefiniz vardı, gayret ettiniz, kendi kapasitenizin farkına vardınız, bu yarışmada verdiğiniz mücadeleyle hepiniz geleceğin tahkim avukatısınız' dedi.
Genel Sekreter Av. Yasin Ekmen de, 'Bugün 20-30 yılını devirmiş birçok avukat sizin bulunduğunuz bu ortamı yaşamadı, meslek hayatlarında da yaşamıyor. Yani, mahkemelerdeki iş yükü nedeniyle dosyasını tam anlamıyla sözlü olarak sunamıyorlar. Ama siz, mesleğin böyle erken bir döneminde böyle bir organizasyonda dosyalarınızı hazırlayıp sunum yaparak önemli bir tecrübe yaşadınız, bunun size önemli bir özgüven kazandırdığına inanıyoruz. Geleceğin tahkim avukatları olarak meslek hayatına atıldığınızda buranın sizin de tahkim merkeziniz olduğunu unutmayın. Önünüze gelecek sözleşmelere tahkim şartını yazmanız, siz genç hukukçuların tahkim kariyerlerinde de önemli rol oynayacak' dedi.

YORUMLAR
Yorumunuz başarıyla kaydedildi
Altınordu, Ahmet İlhan Özek'i transfer ettiGÜNDEM
Altınordu, Ahmet İlhan Özek'i transfer etti
Ordu'da korona virüs denetimleri devam ediyorGÜNDEM
Ordu'da korona virüs denetimleri devam ediyor
AK Parti ilçe başkanının kazada ölen oğlu defnedildiGÜNDEM
AK Parti ilçe başkanının kazada ölen oğlu defnedildi
Yakılarak ormanlık alana dökülen fındık atıkları faciaya yol açıyorduGÜNDEM
Yakılarak ormanlık alana dökülen fındık atıkları faciaya yol açıyordu

EN ÇOK OKUNANLAR

11 Ağustos Salı Samsun namaz saatleri 11 Ağustos Salı Samsun namaz saatleriSamsun'da feci son! 8.kattan düştü Samsun'da feci son! 8.kattan düştüSamsun'da 'Millet Bahçesi' kiraya verildi Samsun'da 'Millet Bahçesi' kiraya verildiAltın fiyatları zirveye oturdu! Samsun'da 11 Ağustos çeyrek altın Altın fiyatları zirveye oturdu! Samsun'da 11 Ağustos çeyrek altınSamsun BİM ve A101 aktüel ürünler kataloğunda bu hafta neler var? Samsun BİM ve A101 aktüel ürünler kataloğunda bu hafta neler var?11 Ağustos Salı fındık fiyatları ne kadar? 11 Ağustos Salı fındık fiyatları ne kadar?Samsun'da terör operasyonu! Samsun'da terör operasyonu!Dolar kuru bugün ne kadar? 11 Ağustos 2020 dolar ve euro fiyatları Dolar kuru bugün ne kadar? 11 Ağustos 2020 dolar ve euro fiyatlarıSamsun'da engelli çift 14 yıl sonra mutluluğu buldu Samsun'da engelli çift 14 yıl sonra mutluluğu bulduSamsun'da korona ihbar hattı hizmette Samsun'da korona ihbar hattı hizmette
reklam
reklam
SIRADAKİ HABER