SON DAKİKA

Samsunlu asker hayatını kaybetti
<>
HaberlerBalıkesirBal fiyatı arttı arıcılar bayram yapıyor

Bal fiyatı arttı arıcılar bayram yapıyor - Balıkesir Haberleri

Burhaniye ilçesinde, yaklaşık iki ay önce Trakya'ya giden arıcılar dönmeye başlarken, bal fiyatlarının artması arıcıları sevindirdi. Geçtiğimiz yıl 250 lira olan bir teneke balın bu yıl 400 liraya yükseldiğini anlatan emekli öğretmen Aydın Kunter, emeği geçenlere teşekkür etti.

+
-
Bal fiyatı arttı arıcılar bayram yapıyor

Mayıs ayı içinde ayçiçeği için Edirne, Kırklareli ve Tekirdağ illerine giden arıcılar dönmeye başlarken, bal fiyatlarının önemli ölçüde artması da bayram sevinci yaşanmasına neden oldu. Bu yıl verimli bir sezon geçirdiklerini anlatan arıcı Aydın Kunter, bal fiyatlarının artmasının kendilerini çok sevindirdiğini söyledi. Binlerce arıcının Trakya'da bir araya geldiğini anlatan Kunter, 'Arıcılar olarak Edirne Havsa'da ve Tekirdağ Hayrabolu'da bir araya geldik. Hayrabolu'daki toplantıda bir teneke balı 400 liranın altında satmama kararı aldık. Trakya'ya gelen bal toptancıları da balın tenekesini 40 liradan almayı kabul etti. Yaklaşık 100-120 bin teneke bal tırlara yüklendi. Geçtiğimiz yıl 250 lira olan bir teneke balın bu yıl 400 liraya yükselmesi arıcıları sevindirdi. Adeta bayram sevinci yaşıyoruz. Arıcı hiçbir zaman bu kadar mutlu olmadı. Birlikten kuvvet doğdu. Balıkesirli arıcılar olarak bize destek olan AKP Aydın Milletvekili Metin Yavuz ve Platform Başkanımız Mustafa Sarıoğlu'na teşekkür ediyoruz. Üreten yüreklerden tüketen yüreklere selam olsun. Tarımsız arı olmaz diyoruz' dedi.

YORUMLAR
Yorumunuz başarıyla kaydedildi
9 Ağustos Pazar fındık fiyatları ne kadarEKONOMİ
9 Ağustos Pazar fındık fiyatları ne kadar?
Dolar ve euro bugün ne kadar 9 Ağustos 2020EKONOMİ
Dolar ve euro bugün ne kadar? 9 Ağustos 2020
Mor hasat başladıEKONOMİ
Mor hasat başladı
Reşadiye belediyesi hisselerini satışa çıkardıEKONOMİ
Reşadiye belediyesi hisselerini satışa çıkardı

EN ÇOK OKUNANLAR

9 Ağustos Pazar fındık fiyatları ne kadar? 9 Ağustos Pazar fındık fiyatları ne kadar?9 Ağustos Pazar Samsun namaz saatleri 9 Ağustos Pazar Samsun namaz saatleriSamsun'da bir polis memuru kovalamacada şehit oldu Samsun'da bir polis memuru kovalamacada şehit olduKaçan aracı kovalayan Yunus polisi kazada şehit oldu Kaçan aracı kovalayan Yunus polisi kazada şehit olduValilikten şehit polis için açıklama Valilikten şehit polis için açıklamaAltın fiyatları düşer mi? 9 Ağustos altın fiyatları Altın fiyatları düşer mi? 9 Ağustos altın fiyatlarıSamsun'da girdiği denizden sağ çıkamadı Samsun'da girdiği denizden sağ çıkamadıEdremit'te kaza: 1 yaralı Edremit'te kaza: 1 yaralıSamsun bugün de sıcaktan yanacak Samsun bugün de sıcaktan yanacakKaygan zeminde feci kaza: 4 yaralı Kaygan zeminde feci kaza: 4 yaralı
reklam
reklam
SIRADAKİ HABER