SON DAKİKA

Samsunlu asker hayatını kaybetti
<>
HaberlerKonyaBaşkan Kavuş: 'Meram'a yakışan hizmetler kazandırıyoruz'

Başkan Kavuş: 'Meram'a yakışan hizmetler kazandırıyoruz' - Konya Haberleri

Konya'nın merkez Meram İlçe Belediyesi, Antalya Çevre Yolunu Gödene Mahallesine bağlayan yolun deforme olan 2 kilometrelik kısmını yeniledi.

+
-
Başkan Kavuş: 'Meram'a yakışan hizmetler kazandırıyoruz'

Meram'da sıklıkla kullanılması sebebiyle deforme olan ve Antalya Çevre Yolunu Gödene Mahalesine bağlayan 2 kilometrelik yol Meram Belediyesi tarafından baştan sona yenilendi. İlk olarak alt yapı eksikliklerinin tamamlandığı caddeye yaya yürüyüş yolları da eklenerek genişliği 11 metreye çıkarıldı. Mevcut imar planına göre gerçekleştirilen yol genişletilmesi sonrasında Meram Belediyesi ekipleri tarafından sıcak asfalt dökülerek mahalleliler ve yolu kullanacak diğer vatandaşlar için konforlu bir ulaşım sağlandı.
Çalışmanın tamamlanmasıyla yolun tüm sorunlarının giderilerek bambaşka bir çehreye kavuştuğunu söyleyen Meram Belediye Başkanı Mustafa Kavuş, 'Bu çehre, yolu kullanacaklar için konforlu, rahat, sorunsuz hatta zevkli bir ulaşım anlamı taşımaktadır' diye konuştu. Göreve başladıkları andan itibaren Meram'ın yol, asfalt ve ulaşım sorununu acil çözülmesi gereken sorunlar arasında en başa koyduklarını ve sorunu tasarruf tedbirlerinin dahi dışında tuttuklarını hatırlatan Başkan Kavuş, yapılan anketlerde de vatandaşın kendilerinden en büyük beklentilerinin öncelikle ilçenin ulaşım sorununu çözüme kavuşturma isteği çıktığına vurgu yaptı. Bunun için yeni cadde ve sokak çalışmalarından hali hazırdaki cadde ve sokakların modern bir hale getirilmesine, asfaltsız yolların asfaltlanmasına, alt yapı çalışmalarından cadde genişliklerinin artırılmasına kadar Meram'ın konforlu ve rahat bir trafiğe ulaşması adına birçok çalışma yürüttüklerini ifade eden Başkan Kavuş, 'Antalya Çevre Yolundan Gödeneye uzanan bu yolda tamamladığımız çalışmada bunlardan biri. Fazlasıyla yıpranan yolu yenileyerek hizmete sunduk. Yoğun bir şekilde kullanılan bu cadde yeni haliyle sadece mahallelilerimize değil tüm Meramımıza hayırlı olsun' diye konuştu.

YORUMLAR
Yorumunuz başarıyla kaydedildi
Okullar 31 Ağustos'ta açılacak mıGÜNDEM
Okullar 31 Ağustos'ta açılacak mı?
Altınordu, Ahmet İlhan Özek'i transfer ettiGÜNDEM
Altınordu, Ahmet İlhan Özek'i transfer etti
Ordu'da korona virüs denetimleri devam ediyorGÜNDEM
Ordu'da korona virüs denetimleri devam ediyor
AK Parti ilçe başkanının kazada ölen oğlu defnedildiGÜNDEM
AK Parti ilçe başkanının kazada ölen oğlu defnedildi

EN ÇOK OKUNANLAR

11 Ağustos Salı Samsun namaz saatleri 11 Ağustos Salı Samsun namaz saatleriSamsun'da feci son! 8.kattan düştü Samsun'da feci son! 8.kattan düştüSamsun'da 'Millet Bahçesi' kiraya verildi Samsun'da 'Millet Bahçesi' kiraya verildiAltın fiyatları zirveye oturdu! Samsun'da 11 Ağustos çeyrek altın Altın fiyatları zirveye oturdu! Samsun'da 11 Ağustos çeyrek altınSamsun BİM ve A101 aktüel ürünler kataloğunda bu hafta neler var? Samsun BİM ve A101 aktüel ürünler kataloğunda bu hafta neler var?11 Ağustos Salı fındık fiyatları ne kadar? 11 Ağustos Salı fındık fiyatları ne kadar?Samsun'da terör operasyonu! Samsun'da terör operasyonu!Dolar kuru bugün ne kadar? 11 Ağustos 2020 dolar ve euro fiyatları Dolar kuru bugün ne kadar? 11 Ağustos 2020 dolar ve euro fiyatlarıSamsun'da engelli çift 14 yıl sonra mutluluğu buldu Samsun'da engelli çift 14 yıl sonra mutluluğu bulduSamsun'da korona ihbar hattı hizmette Samsun'da korona ihbar hattı hizmette
reklam
reklam
SIRADAKİ HABER