SON DAKİKA

Samsunlu asker hayatını kaybetti
<>
HaberlerŞırnakŞırnak Üniversitesi 'Study in Turkey' sanal fuarına katıldı

Şırnak Üniversitesi 'Study in Turkey' sanal fuarına katıldı - Şırnak Haberleri

Türkiye'deki üniversitelerin yurt dışında dijital platformlarda tanıtılması amacıyla ilk kez gerçekleştirilen ve uluslararası ölçekte bir sanal fuar olma özelliği taşıyan Study in Turkey YÖK Sanal Fuarı 2020'ye Şırnak Üniversitesi de katıldı.

+
-
Şırnak Üniversitesi 'Study in Turkey' sanal fuarına katıldı

Küresel pandemi nedeniyle YÖK tarafından ilk kez gerçekleştirilen sanal fuarda yerini alan Şırnak Üniversitesi kendisi için hazırlanan sanal stantta ziyaretçilerini ağırladı. YÖK Başkanı Prof. Dr. Yekta Saraç sanal fuarla ilgili olarak yaptığı açıklamada, 'Halihazırda 182 ülkeden 180 bine yakın uluslararası öğrencinin eğitim aldığı Türk yükseköğretiminin sisteme daha çok uluslararası öğrenci çekebilmesi için YÖK şemsiyesi altında YÖK'ün inisiyatif ve organizatörlüğüyle gerçekleştirilen ve önemli bir tanıtım fırsatı sunacak fuarda 176 üniversitemiz kapılarını potansiyel gençlere açacak. YÖK Sanal Fuarının, Türkiye'nin yükseköğretim alanında bir cazibe merkezi olma niteliğini her yıl daha da güçlendirmesi için önümüzdeki yıllarda da düzenli olarak gerçekleştirilmesini planlıyoruz' dedi.
Şırnak Üniversitesi fuar kapsamında Türkçe, İngilizce ve Arapça olmak üzere üç dilde tanıtım broşürü ve tanıtım filmi hazırladı. Şırnak Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Emin Erkan da yine üç dilde Şırnak Üniversitesinde eğitim görmek isteyen gençlere seslenerek gençleri Şırnak Üniversitesinin bir parçası olmaya davet etti.

YORUMLAR
Yorumunuz başarıyla kaydedildi
İntihara teşebbüs eden genci polis ikna ettiGÜNDEM
İntihara teşebbüs eden genci polis ikna etti
Çorum şehitliği yeniden düzenleniyorGÜNDEM
Çorum şehitliği yeniden düzenleniyor
Vali Masatlı, korona virüs denetimlerine katıldıGÜNDEM
Vali Masatlı, korona virüs denetimlerine katıldı
Şehit Kaya son yolculuğuna uğurlandıGÜNDEM
Şehit Kaya son yolculuğuna uğurlandı

EN ÇOK OKUNANLAR

11 Ağustos Salı Samsun namaz saatleri 11 Ağustos Salı Samsun namaz saatleriSamsun'da feci son! 8.kattan düştü Samsun'da feci son! 8.kattan düştüSamsun'da 'Millet Bahçesi' kiraya verildi Samsun'da 'Millet Bahçesi' kiraya verildiAltın fiyatları zirveye oturdu! Samsun'da 11 Ağustos çeyrek altın Altın fiyatları zirveye oturdu! Samsun'da 11 Ağustos çeyrek altınSamsun'da terör operasyonu! Samsun'da terör operasyonu!Samsun BİM ve A101 aktüel ürünler kataloğunda bu hafta neler var? Samsun BİM ve A101 aktüel ürünler kataloğunda bu hafta neler var?11 Ağustos Salı fındık fiyatları ne kadar? 11 Ağustos Salı fındık fiyatları ne kadar?Dolar kuru bugün ne kadar? 11 Ağustos 2020 dolar ve euro fiyatları Dolar kuru bugün ne kadar? 11 Ağustos 2020 dolar ve euro fiyatlarıSamsun'da engelli çift 14 yıl sonra mutluluğu buldu Samsun'da engelli çift 14 yıl sonra mutluluğu bulduSamsun'da korona ihbar hattı hizmette Samsun'da korona ihbar hattı hizmette
reklam
reklam
SIRADAKİ HABER