SON DAKİKA

Samsunlu asker hayatını kaybetti
<>
HaberlerAfyonkarahisarAfyonkarahisar'da kurbanlık fiyatlarının bu yıl makul seviyelerde olması bekleni

Afyonkarahisar'da kurbanlık fiyatlarının bu yıl makul seviyelerde olması bekleni - Afyonkarahisar Haberleri

Afyonkarahisar Kasaplar ve Sucukçular Esnaf Odası Başkanı İbrahim Yörük, dünyada etkisini sürdüren Korona virüs (Kovit-19) nedeni ile bu yıl kurbanlıkların makul seviyelerde olmasının ve büyükbaştan ziyade küçükbaş kurbanlıkların satışının daha fazla olacağının beklendiğini kaydetti.

+
-
Afyonkarahisar'da kurbanlık fiyatlarının bu yıl makul seviyelerde olması bekleni

Yaklaşan Kurban Bayramı dolayısı ile bir açıklama yapan Başkan Yörük, Korona virüsün dünyanın ve Türkiye'nin gündemi olmaya devam ettiğini ifade etti. Salgın sebebiyle tüm dünyada gerek ekonomik gerekse günlük hayatta ciddi dalgalanma ve daralmalar olştuğunu anımsatan Başkan Yörük, 'Ülkemiz bu salgını atlatabilmek için ekonomik ve sosyal olarak ciddi tedbirler almıştır. Bu noktada temizlik, maske ve mesafe uygulamasının ne denli önemli tedbirler olduğu ortaya çıkmıştır. Yaklaşan bayram işte böyle bir iklimde kutlanacaktır. Her yıl önem gösterilen bazı uygulamalara ek olarak yeni normal çerçevesinde dikkat edilmesi gereken hususlar biraz daha artmış ve hatta önem kazanmıştır. Her sene gündeme getirilen ve istismar edilen bir konu olan hayvan sayısı açısından ülkemiz yeterli bir hayvan varlığına sahiptir' dedi.

'Üreticilerin fiyatları makul seviyelerde tutacağını düşünüyorum'
Açıklamasında kurbanlık satışları ile ilgili öngörülere de yer veren Başkan Yörük, bu yıl fiyat noktasında küçükbaş kurbanlık satışlarının fazla olmasının da beklendiğini dile getirdi. Başkan Yörük açıklamasını şöyle sürdürdü:
'Pandemi kaynaklı küresel ekonomik yavaşlama nedeniyle bu yıl geçtiğimiz kurban bayramına benzer şekilde makul seviyelerde hatta biraz daha uygun bir fiyatlama olacağını tahmin ediyoruz. Fiyatların oluşumunda pandemi nedeniyle oluşan daralmanın yanında esnaflarımızın ve vatandaşlarımızın içinde bulundukları mali sıkıntıların payı büyük olacaktır. Aynı zamanda yetiştiricilerimizin de içinde bulunduğu bu daralma riski nedeniyle, üreticilerimizin de sistemde para dönmesi açısından fiyatları makul seviyelerde tutacağını düşünüyorum. Bunlarla birlikte tabii piyasanın daralmasının yanında bu yıl pandemi nedeniyle büyükbaş hayvan kesimlerinde de bir azalma buna karşın küçükbaş hayvanların kesiminde ise bir artış bekliyoruz. Küçükbaş hayvanların kurban ibadetinde tek bir kişi için kesilebilmesi nedeniyle insanlarımızın daha az bir araya gelerek hane hane ya da doğrudan bireysel olarak evlerinde kurban ibadetini yapacaklarını tahmin ediyoruz.'

YORUMLAR
Yorumunuz başarıyla kaydedildi
Pazarın zam rekortmeni 'Limon' olduEKONOMİ
Pazarın zam rekortmeni 'Limon' oldu
SunExpress Anadolu - Avrupa uçuş ağını genişletiyorEKONOMİ
SunExpress Anadolu - Avrupa uçuş ağını genişletiyor
Sağlık sektörü salgında görev başından ayrılmadıEKONOMİ
Sağlık sektörü salgında görev başından ayrılmadı
Abbas İnciri'nde hasat zamanıEKONOMİ
Abbas İnciri'nde hasat zamanı

EN ÇOK OKUNANLAR

Damat dehşet saçtı: 1 ölü Damat dehşet saçtı: 1 ölüSamsunspor Kadrosunda Yer Alacaklar Mı? Samsunspor Kadrosunda Yer Alacaklar Mı?Covid-19 şüphelisi bebek ve annesini taşıyan ambulans kaza yaptı Covid-19 şüphelisi bebek ve annesini taşıyan ambulans kaza yaptıMalatya'da seyir halindeki otomobile silahlı saldırı: 1 yaralı Malatya'da seyir halindeki otomobile silahlı saldırı: 1 yaralıAfyonkarahisar'da zincirleme kaza: 1 ölü, 3 yaralı Afyonkarahisar'da zincirleme kaza: 1 ölü, 3 yaralıSamsunspor Basketbol'da Başantrenör Salman Samsunspor Basketbol'da Başantrenör SalmanBayburt Üniversitesinin de yer aldığı 'Üniversiteni Keşfet YÖK Sanal Fuarı 2020' Bayburt Üniversitesinin de yer aldığı 'Üniversiteni Keşfet YÖK Sanal Fuarı 2020'Yola dökülen mazot kazaya neden oldu: 2 yaralı Yola dökülen mazot kazaya neden oldu: 2 yaralıSinop'taki gizli tünel gün yüzüne çıktı Sinop'taki gizli tünel gün yüzüne çıktı(Özel) Esenyurt'ta kızlar tekme tokat birbirine girdi (Özel) Esenyurt'ta kızlar tekme tokat birbirine girdi
reklam
reklam
SIRADAKİ HABER