HaberlerMalatyaCovid-19 raporu kitabına İnönü Üniversitesi'nden katkı

Covid-19 raporu kitabına İnönü Üniversitesi'nden katkı - Malatya Haberleri

Türkiye Bilimler Akademisi'nin (TÜBA) Covid-19 pandemi sürecindeki bilgi kirliliğini önlemek için disiplinler arası bir anlayışla hazırladığı 'Covid-19 Küresel Salgın Değerlendirme Raporu'nun 6. versiyonu yayınlandı. Rapora Malatya İnönü Üniversitesi öğretim üyeleri de katkıda bulundu.

+
-
Covid-19 raporu kitabına İnönü Üniversitesi'nden katkı

Editörlüğünü TÜBA Başkanı Prof. Dr. Muzaffer Şeker, İnönü Üniversitesi Halk Sağlığı Öğretim Üyesi ve Sağlık Bakanlığı Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Ali Özer, Prof. Dr. Hakan Parlakpınar, Prof. Dr. Zekeriya Tosun, Dr. Öğr. Üyesi Cem Korkut ve Öğr. Gör. Mürsel Doğrul'un yaptığı rapora farklı bilim dallarından akademisyenler katkıda bulundu.
İnönü Üniversitesi öğretim üyeleri TÜBA tarafından yayımlanan 'Küresel Salgının Anatomisi İnsan ve Toplumun Geleceği' kitabına da destek verdi. Kitaba katkıda bulunan öğretim üyeleri ve makalelerin isimleri ise, 'Ali Özer, Fevziye Çetinkaya (2020). 'Sağlık Hizmetleri ve Postpandemik Dönemde Sağlık Hizmetlerinin Dönüşümü', Vehbi Bayhan (2020). 'Küresel Salgının Sosyolojisi ve Yeni Normal Dönemde Paradigma Dönüşümü', Kazım Şahin, Ali Adnan Hayaloğlu (2020). 'Küresel Salgın Sonrası Gıda Kaynakları ve Gıda Güvenliği' olarak açıklandı.

YORUMLAR
Yorumunuz başarıyla kaydedildi
Elazığ'da zincirleme trafik kazası: 4 yaralıGÜNDEM
Elazığ'da zincirleme trafik kazası: 4 yaralı
Malatya'da zincirleme trafik kazası: 1 yaralıGÜNDEM
Malatya'da zincirleme trafik kazası: 1 yaralı
Pençe-2 Harekatında bir korucu şehit olduGÜNDEM
Pençe-2 Harekatında bir korucu şehit oldu
Tavşanlı'da trafik kazası: 2 yaralıGÜNDEM
Tavşanlı'da trafik kazası: 2 yaralı

EN ÇOK OKUNANLAR

Samsun'da göç idaresine akın ettiler Samsun'da göç idaresine akın ettilerSamsun'da yeni korona kararları! Dikkat tedbirler sıkılaştı Samsun'da yeni korona kararları! Dikkat tedbirler sıkılaştıSamsun Valiliği'nden korona uyarısı! Samsun Valiliği'nden korona uyarısı!Samsun BİM ve A101 aktüel ürünler kataloğunda bu hafta neler var? Samsun BİM ve A101 aktüel ürünler kataloğunda bu hafta neler var?5 Ağustos Çarşamba fındık fiyatları ne kadar? 5 Ağustos Çarşamba fındık fiyatları ne kadar?Saviçeviç 94. Yabancı Saviçeviç 94. YabancıRekor üstüne rekor! Bugünkü altın fiyatı... Rekor üstüne rekor! Bugünkü altın fiyatı...Dolar kuru bugün ne kadar? 5 Ağustos 2020 dolar ve euro fiyatları Dolar kuru bugün ne kadar? 5 Ağustos 2020 dolar ve euro fiyatlarıSamsunspor'da İkinci Kamp Başladı Samsunspor'da İkinci Kamp BaşladıSamsun'da yaşam mücadelesi veren aile yardım bekliyor Samsun'da yaşam mücadelesi veren aile yardım bekliyor
reklam
reklam
SIRADAKİ HABER