HaberlerİstanbulOnline Tercih Fuarı'nda adaylar, üniversitelerle buluşuyor

Online Tercih Fuarı'nda adaylar, üniversitelerle buluşuyor - İstanbul Haberleri

Online Üniversite Tercih Fuarı'nda aday öğrenciler, 28 Temmuz'da üniversitelerle buluşacak. Eket Fuarcılık tarafından bu kez tercih döneminde gerçekleştirilecek online fuarda, Milli Eğitim Bakanlığı onayıyla Türkiye'nin gelişmiş sanal fuar yazılımı kullanılarak gerçekleştirilecek.

+
-
Online Tercih Fuarı'nda adaylar, üniversitelerle buluşuyor


Üniversite tercihi yapacak olan öğrenci adayları her yıl gerçekleştirilen tercih fuarına bu sene online olarak katılacak. Eket Fuarcılık tarafından gerçekleştirilecek 'Online Üniversite Tercih Fuarı'nda Dünyanın ve Türkiye'nin önde gelen önemli devlet ve vakıf üniversiteleri bir araya gelerek üniversite tercihi yapacak aday öğrenciler ile dijital ortamda buluşacaklar.

Üniversiteler ile canlı mesajlaşma ve videolu görüşmeler yapılabilecek
Yapılan açıklamada, aday öğrencilerin doğru tercihler yapmalarına yardımcı olmak ve bu süreçte onları desteklemek adına uzmanlar tarafından tercih danışmanlığı hizmeti verileceği bildirildi. Fuar boyunca aday öğrenciler sanal üniversite stantlarını ziyaret ederek, üniversiteler hakkında ayrıntılı bilgilere ulaşabilecek. Adaylar, üniversite temsilcileri ile online mesajlaşma ve videolu görüşmeler yapabilecekler. Ayrıca, uzman eğitimciler ve akademisyenlerin canlı seminerlerine katılarak bilgi alınabilecek. Üstelik öğrenciler tercih danışmanlığı hizmetinden ücretsiz olarak faydalanabilecek. Öğrenciler istedikleri taktirde sanal fuar içerisinde gelişmiş tercih yazılımlarını da kullanarak kendi tercihleri için listeler oluşturabilecek.

Öğrencilerin çok da yabancı olmadığı mobil oyunlardan esinlenerek geliştirilen sistem 3 boyutlu grafikleriyle tüm cihazlarda kullanılabilecek. Aynı zamanda daha gerçekçi ve etkileyici bir online fuar deneyimi için Android ve IOS uygulamaları da indirilebilecek. Öğrenciler, söz konusu fuarın web sitesinden kayıt formunu doldurarak sisteme girişlerini gerçekleştirebilecek.

YORUMLAR
Yorumunuz başarıyla kaydedildi
Sıkışmalı kazada polis memuru da sağlık ekiplerine destek olduGÜNDEM
Sıkışmalı kazada polis memuru da sağlık ekiplerine destek oldu
Baraj gölünde boğulan üniversiteli Harun son yolculuğuna uğurlandıGÜNDEM
Baraj gölünde boğulan üniversiteli Harun son yolculuğuna uğurlandı
Kaza yapan otomobil ters şeritte 150 metre savruldu: 3 yaralıGÜNDEM
Kaza yapan otomobil ters şeritte 150 metre savruldu: 3 yaralı
Trafik kazası sonrası sedyeden düşmüştü, 56 günlük yaşam savaşını kaybettiGÜNDEM
Trafik kazası sonrası sedyeden düşmüştü, 56 günlük yaşam savaşını kaybetti

EN ÇOK OKUNANLAR

Transfer Dönemi Başlıyor Transfer Dönemi BaşlıyorSamsun'da geri dönüşüm istasyonunda yangın Samsun'da geri dönüşüm istasyonunda yangınPAYLAŞMAK PAYLAŞMAKSamsun'da yanan geri dönüşüm istasyonunda büyük zarar Samsun'da yanan geri dönüşüm istasyonunda büyük zararSamsun'da kuğu ile balıkçıların dostluğu Samsun'da kuğu ile balıkçıların dostluğuSamsun hava durumu 3 Ağustos Pazartesi Samsun hava durumu 3 Ağustos PazartesiSamsun Büyükşehir Belediyesi'den alım garantili destek Samsun Büyükşehir Belediyesi'den alım garantili destekYolun karşısına geçmek isterken canından oluyordu Yolun karşısına geçmek isterken canından oluyorduDiştenmiş, Sırtım, Ders yılı, Bayram, Caffe Bene, Kavurma, Baklava Diştenmiş, Sırtım, Ders yılı, Bayram, Caffe Bene, Kavurma, BaklavaIrak Büyükelçiliğine ait otomobil kaza yaptı: 4 yaralı Irak Büyükelçiliğine ait otomobil kaza yaptı: 4 yaralı
reklam
reklam
SIRADAKİ HABER